magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Štátne divadlo Košice
Štátne divadlo Košice - Malá scéna
Bábkové divadlo
Divadlo na peróne
Thália
Jumbo Centrum
Cassia Dance
Century Cinemas
Cinemax :: Moldavská cesta 32
Biograf
Knižnica pre mládež mesta Košice, Verejná knižnica Jána ... Hlavná 48
TABAČKA KulturFabrik
KSK
9.00 – 17.00

FOTOSALÓN JUBILANTOV 2012
GES / JAZZ - klub
Filharmónia / Dom umenia Košice
Infinity Aréna / Cassosport / Steel Aréna
České centrum
Historická radnica
Čajovňa AMANA
IBIZA CLUB
ENERGY music hall
Šport - ostatné
Letná SK festivalová horúčka
Ostatné podujatia a koncerty

Benefičný koncert Operné gala v Kežmarku

Kultúra -> Koncerty Aug 10 2018 - 00:51 GMT

Genius loci milánskej La Scaly ožije v tomto roku pod Tatrami v nedeľu 19. augusta 2018 o 17:00 hod., kedy exkluzívny interiér Dreveného evanjelického artikulárneho kostola v Kežmarku – národnej kultúrnej pamiatky zapísanej v UNESCO, opäť rozozvučia príbehy o láske a zrade prostredníctvom 5. ročníka benefičného koncertu ,,Operné gala v Kežmarku“. Záštitu nad koncertom prevzala svetoznáma operná diva Edita Gruberová

 

POTULKY MESTOM (3.-5. augusta) VÍNO a KOŠICE

Kultúra -> Podujatia Jul 31 2018 - 03:34 GMT

Ako súvisí zvon sv. Urban s vínom? Kto je patrón vinárov? Kde boli vinárske závody? Ako vznikla značka košického vína RUBESO? Koľko sa pilo v stredoveku? Kde sídlili predajcovia vína v Košiciach? Kde nájdeme motívy vínnej révy a čo symbolizovala? Malá degustácia vína pre plnoletých za veľmi mierny poplatok. (1,99 v predpredaji) Potulku pripravujeme v spolupráci s Chateau GRAND BARI.

 

História Dahlie Rallye

Aktuálne -> Šport Jul 23 2018 - 14:41 GMT

Camping a caravaning je formou využívania voľného času s možnosťou nadväzovať nové priateľstvá bez hraníc. Umožňuje mobilitu, rýchlosť, no najme nezávislosť od dopravných prostriedkov a ubytovacích zariadení. S postupným rozvojom campingu a caravaningu začali vznikať Camping a Caravan Cluby hlavne za účelom svojpomoci pri stavbe karavanov. Dnes je to za účelom kolektivného organizovania činnosti fanúšikov tohto hobby.

Súčasťou života karavanistov sú rôzne stretnutia a zrazy – rallye. Vrcholnými medzinárodnými akciami campingu a caravaningu sú v súčasnosti: F.I.C.C. RALLY, EUROPA RALLY, ADRIA CAMPING RALLY (ACR) a DAHLIE RALLYE (DR).

 

Košičania na shell eco-marathon europe, prešli 418 km na liter paliva

Aktuálne -> Rôzne Jul 12 2018 - 08:54 GMT

Študenti Strojníckej fakulty TUKE sa vrátili z európskeho finále pretekov v úspornej jazde Shell Eco-marathon Europe 2018, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 5. – 8. júla v Londýne. So svojím vozidlom dokázali prejsť 418 km na liter benzínu.

Mladý tím vysokoškolákov z Košíc sa postavil na trať spolu s ďalšími 146 tímami prevažne z Európy. Reprezentanti z 27 krajín na pretekoch ukázali, ako môže vyzerať mobilita budúcnosti. V silnej konkurencii sa dokázali presadiť aj Košičania. So svojím úsporným vozidlom, ktoré má samonosnú karosériu z uhlíkových vlákien, pákové riadenie a benzínový štvortaktný motor, prešli na liter benzínu 418 km. „Študenti si konštruujú vozidlo sami, vďaka čomu si každý člen tímu otestuje doterajšie znalosti a zručnosti a zároveň nadobudne nové. Veľkou pridanou hodnotu je práca s materiálmi, čo potom môžu študenti pretaviť do praxe napríklad pri práci v automobilovom priemysle, hodnotí význam pretekov Branislav Konečný, kapitán košického tímu.

 

Krok ku prázdninám

Aktuálne -> Doprava Jun 27 2018 - 11:14 GMT

Oddelenie komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach v spolupráci s okresnými preventistami, oddelením služobnej kynológie odboru poriadkovej polície KR PZ KE a krajským dopravným inšpektorátom KR PZ KE, ale i v spolupráci so Slovenským červeným krížom pobočka Trebišov, Športovým klubom polície a Mestskou políciou, dnes (27.6.) pripravilo preventívne podujatie pod názvom „Krok ku prázdninám“ pri príležitosti blížiaceho sa ukončenia školského roka, zamerané pre žiakov materských a základných škôl.

V rámci dnešného podujatia sa pre deti pod dohľadom dopravnej polície podarilo zrealizovať bezpečné bicyklovanie podľa pravidiel cestnej premávky, hoci to miestami vyzeralo, že počasie nie je tomuto nápadu veľmi naklonené. Celkovo sa podujatia zúčastnilo okolo 150 detí z rôznych materských a základných košických škôl.

 

Šantenie s vláčikmi na dopravnej priemyslovke

Aktuálne -> Rôzne Jun 26 2018 - 12:34 GMT

Školy čoskoro uzavrú svoje brány a školákom začnú 2 mesiace zaslúženého letného oddychu. Na prázdninové hry a šantenie sa ale deti môžu naladiť už v posledný júnový týždeň na Strednej priemyselnej školy dopravnej na Hlavnej ulici 113. V jej priestoroch tradične pre verejnosť ožijú malé vláčiky. Celý týždeň, od 25. do 29. júna v čase od 16:00 do 19:00 hodiny bude na školskom modelovom koľajisku premávať približne 20 vlakových súprav.

 

VEDECKÁ KAVIAREŇ

Aktuálne -> Rôzne Jun 26 2018 - 12:15 GMT

Streda 27. júna 2018 o 18:00 hod. v kinosále Tabačky v Košiciach - O elektrine v ľudskom tele bude tentoraz prednášať organizátor vedeckých kaviarní v Košiciach RNDr. Ján Gálik, CSc., riaditeľ Neurobiologického ústavu BMC SAV, Košice. Bežne človek uvažuje o elektrine a živote ako o dvoch samostatných, spolu nesúvisiacich fenoménoch. Našu interakciu s elektrinou si predstavujeme nanajvýš ako zásah bleskom alebo elektrickým prúdom, čo vyvoláva negatívne pocity. A pritom je elektrina, rovnako ako voda alebo slnečné svetlo, nevyhnutnou súčasťou všetkých živých vecí. Bunky využívajú elektrinu ako signály na reguláciu a udržiavanie normálnych funkcií nutných pre ich prežitie. Bez elektrickej energie by sa v našom tele nepohol jediný sval, nevznikla by jediná myšlienka, nedokázali by sme nič cítiť, ani vnímať.

 

Najjedovatejší had odhalí nelegálne zamestnávanie

Aktuálne -> Verejná správa Jun 12 2018 - 13:15 GMT

Tajpan, teda najjedovatejší had na svete. Takéto meno dostala mimoriadna previerka, ktorou chce Národný inšpektorát práce spolu s krajskými inšpektorátmi odhaliť nelegálne zamestnávanie. Celá akcia sa uskutoční v týždni od 11. júna do 17. júna 2018. Previerku vykonajú inšpektori práce z oddelenia kontroly nelegálneho zamestnávania, známejšom pod názvom KOBRA.

 

PREDSTAVENIE SUPER ÚSPORNÉHO VOZIDLA

Aktuálne -> Rôzne Jun 05 2018 - 06:27 GMT

Košickí študenti Strojníckej fakulty TUKE  si aj tento rok navrhli a zostrojili úplne nové vozidlo na medzinárodne preteky Shell Eco-marathon Europe 2018. Tento rok majú ambíciu prejsť viac ako 1 000 km na 1 liter benzínu v nádrži.Príďte si pozrieť najúspornejšie vozidlo Slovenska a zaprajte študentom veľa šťastia.

Kedy: Streda 13. júna 2018 o 10:00 hod

Kde: Prototypové a inovačné centrum Strojníckej fakulty TUKE (Letná 9/B)

 
archív článkov
 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606