magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Štátne divadlo Košice
Štátne divadlo Košice - Malá scéna
Bábkové divadlo
Divadlo na peróne
Thália
Jumbo Centrum
Cassia Dance
Century Cinemas
Cinemax :: Moldavská cesta 32
Biograf
Knižnica pre mládež mesta Košice, Verejná knižnica Jána ... Hlavná 48
TABAČKA KulturFabrik
KSK
9.00 – 17.00

FOTOSALÓN JUBILANTOV 2012
GES / JAZZ - klub
Filharmónia / Dom umenia Košice
Infinity Aréna / Cassosport / Steel Aréna
České centrum
Historická radnica
Čajovňa AMANA
IBIZA CLUB
ENERGY music hall
Šport - ostatné
Letná SK festivalová horúčka
Ostatné podujatia a koncerty

Na výstave v Tabačke

Kultúra -> Výstavy Jan 21 2019 - 07:42 GMT

Košický samosprávny kraj v spolupráci s Veľvyslanectvom SR v Aténach a Tabačkou Kulturfabrik pozýva na výstavu aténskeho múzea Face forward ...into my home. Expozícia v košickej Galérii Tabačka bude pre verejnosť sprístupnená od štvrtka, 24. januára a potrvá do piatka 22. februára .

Aj keď sa téma utečeneckej krízy často spomína najmä v číslach, za štatistikami stoja konkrétni ľudia. Ich príbehy rozpovie interaktívny umelecký projekt Face forward ...into my home v Galérii Tabačka na Gorkého ulici 2 v Košiciach. Predstaví fotoportréty utečencov, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy a rodiny a pokúsili sa  budovať nový život v Grécku - jednej z krajín najviac postihnutých príchodom ľudí z oblastí zmietaných ozbrojenými konfliktmi a chudobou. Fotografie dopĺňajú nahrávky príbehov a skúseností migrantov. Odhaľujú traumy, obavy, ale aj nádeje, túžby a sny. Výstava návštevníkom pripomína, že každý z nás je rovnako človek..

 

Nedovoľme zneucťovať morálnu úroveň univerzít

Aktuálne -> Školstvo Jan 21 2019 - 07:36 GMT

Kontinuita a schopnosť nadväzovať a rozvíjať historické súvislosti sú významnými hodnotami v spoločnosti i v univerzitnom prostredí. V kontinuite sú zakotvené kvality kultúrnej a civilizačnej úrovne krajiny a jej obyvateľov i  stáročia platné základné etické hodnoty, z ktorých pramení ďalší vývoj. Vďaka mnohým výnimočným ľuďom, ktorí pôsobili a pôsobia na kvalitných slovenských univerzitách, stojí vzdelávanie a veda na Slovensku na pevných tradíciách. Tieto však je potrebné ďalej chrániť, rozvíjať a posilňovať.

 

Na nové zbierky vyčlenila župa v tomto roku 100-tisíc eur

Kultúra -> Oznamy Jan 14 2019 - 12:44 GMT

Košický samosprávny kraj (KSK) ako zriaďovateľ piatich múzeí a dvoch galérii začal s nákupom nových zbierkových predmetov v minulom roku. Vďaka tomu pribudlo vlani v župných múzeách viac ako 200 zbierok.

Župa pokračuje v investíciách do zbierkových fondov svojich múzeí a galérií. V tomto roku je z rozpočtu kraja na nákup nových zbierkových predmetov vyčlenených zatiaľ 100-tisíc eur.

 

Pred sto rokmi začal vychádzať Slovenský východ

Aktuálne -> Médiá Jan 09 2019 - 03:57 GMT

Najvýznamnejšie a najvplyvnejšie po slovensky písané noviny na východnom Slovensku počas prvej Československej republiky – denník „Slovenský východ“ – začali vychádzať pred sto rokmi, vo štvrtok 9. januára 1919.

Slovenský východ boli prvé slovenské periodikum v dejinách Košíc – dovtedy boli v meste vydávané len noviny v nemčine a maďarčine,“ objasňuje Marián Gladiš z Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach, ktorý sa zaoberá históriou masových médií a mediálnej komunikácie na východe Slovenska.

 

Potulky mestom 4.-6. január: 7 GALÉRIÍ V CENTRE

Kultúra -> Podujatia Jan 02 2019 - 07:54 GMT

Milovníci umenia si prezrú galérie, ktoré vznikli len nedávno, galérie moderného umenia ale aj obchod ako galéria / galéria ako obchod, najmenšiu i najväčšiu galériu v meste,  ďalej súkromnú galéria na Kováčskej ulici.ArtHáz. Bude zľavnené vstupné do galérií po potulke.

PREMIÉROVÁ TÉMA.

Začiatok pred Štátnou vedeckou knižnicou (Hlavná 10). Dĺžka potulky: 75 min.

 

Na skle maľované a z dreva vyrezané

Kultúra -> Literatúra Dec 17 2018 - 04:34 GMT

Výstava dvoch renomovaných umelcov – remeselníkov vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach (VKJB) naladí na vianočnú náladu s trochou nostalgie. Expozícia je zostavená z obrazov maľovaných na sklo, ktorých autorkou je Jana Michalková a figurálnych plastík Stanislava Poleka. Výstava je verejnosti prístupná v priestoroch centrálnej požičovne VKJB na Hviezdoslavovej-. Diela renomovaných remeselníkov sú výberom z ich bohatej tvorby, ktorá nesie ich vyprofilovaný rukopis a originálny pohľad na zobrazované subjekty.

 

Prírodovedci z UPJŠafárika priblížili odovzdávanie Nobelových cien

Aktuálne -> Školstvo Dec 10 2018 - 08:54 GMT

Začiatok decembra sa okrem Mikuláša už tradične spája s udeľovaním Nobelových cien, ktoré sú každoročne odovzdávané 10. decembra. V tento deň si pripomíname úmrtie jedného z najvýznamnejších vedcov 19. storočia, ale aj vynálezcu a podnikateľa Alfreda Nobela. Pri tejto príležitosti zorganizovala Prírodovedecká fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach podujatie ZAOSTRENÉ na Nobelove ceny, ktoré sa konalo počas dvoch dní v Historickej aule UPJŠ v Košiciach a v aule prof. Prasličku. Vedci z Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach priblížili problematiku výskumu, za ktorý boli udelené Nobelove ceny 2018, najskôr širokej verejnosti, študentom a učiteľom (vo štvrtok 6. decembra 2018 o 15. hodine) a následne žiakom a učiteľom stredných škôl (v piatok 7. decembra 2018 o 10. hodine).

 

Potulky mestom 7.-9. december

Kultúra -> Podujatia Dec 03 2018 - 06:16 GMT

Na programe bude URŠULÍNSKY KOSTOL A KLÁŠTOR a dozvieme sa -Za čo vďačíme uršulínkam v Košiciach? Otvoria sa témy ako barokové čaro uršulínskeho kostola sv. Michala, pôvodná výzdoba kostola, internát a škola u uršulínok, kaplnka v uršulínskom internáte.

 

Podľa rankingu Best Global Universities patrí medzi elitou

Aktuálne -> Školstvo Nov 29 2018 - 08:35 GMT

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach sa podľa aktuálne zostaveného rankingového hodnotenia Best Global Universities umiestnila na celkovom 934. mieste vo svete a 378. v Európe. V rámci posudzovania slovenských univerzít je druhou najlepšou univerzitou na Slovensku. Oproti minulému roku sa univerzita zlepšila v súhrnnom bodovom hodnotení, ku ktorého rastu prispelo zlepšenie indikátora globálnej reputácie UPJŠ v Košiciach.

 
archív článkov
 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606