magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Štátne divadlo Košice
Štátne divadlo Košice - Malá scéna
Bábkové divadlo
Divadlo na peróne
Thália
Jumbo Centrum
Cassia Dance
Century Cinemas
Cinemax :: Moldavská cesta 32
Biograf
Knižnica pre mládež mesta Košice, Verejná knižnica Jána ... Hlavná 48
TABAČKA KulturFabrik
KSK
9.00 – 17.00

FOTOSALÓN JUBILANTOV 2012
GES / JAZZ - klub
Filharmónia / Dom umenia Košice
Infinity Aréna / Cassosport / Steel Aréna
České centrum
Historická radnica
Čajovňa AMANA
IBIZA CLUB
ENERGY music hall
Šport - ostatné
Letná SK festivalová horúčka
Ostatné podujatia a koncerty

Po stopách histórie

Aktuálne -> Školstvo May 20 2019 - 08:41 GMT

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach priblíži spolu s ďalšími významnými inštitúciami boje o Slovensko a Francúzsku vojenskú misiu v roku 1919

 

Košický kraj chce podporovať farmárov

Aktuálne -> Ekonomika a financie May 20 2019 - 08:35 GMT

Košický samosprávny kraj (KSK) chce viac čerstvých domácich potravín na stoloch svojich občanov a zvýšiť zamestnanosť v poľnohospodárstve. Preto v sobotu 18. mája podpísal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka Memorandum o spolupráci s Iniciatívou poľnohospodárov, ktorým chce podporovať regionálnych farmárov. .

 

Odborníci z oblasti práva diskutujú na konferencii Právnickej fakulty

Aktuálne -> Rôzne May 17 2019 - 11:30 GMT

Pri príležitosti 15. výročia vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie zorganizoval Ústav medzinárodného práva a európskeho práva Právnickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach medzinárodnú vedeckú konferenciu. V rámci nej diskutujú odborníci z oblasti práva počas týchto dní 16. a 17. mája 2019 na tému „15 rokov v Európskej únii: aktuálne otázky a súčasné výzvy“. Podujatie sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku v priestoroch Rektorátu UPJŠ v Košiciach.

 

Red Bull si to zamieri do Košíc

Aktuálne -> Rôzne May 14 2019 - 15:12 GMT

Dajte si cez víkend malú pauzu od hokeja a poďte si užiť futbalový deň na Red Bull Neymar Jr's Five. Pozývame vás na umelý trávnik Súkromného športového gymnázia na Užhorodskej. Už túto sobotu 18. mája.

Viac informácií o Neymarovom globálnom turnaji a slovenských kvalifikáciách nájdete v tlačovej správe a na webe redbull.sk/neymar, registrácia je dostupná na redbullneymarjrsfive.com/sk.

 

Trhovníci sú nespokojní

Aktuálne -> Rôzne May 13 2019 - 13:44 GMT

Malopredajcovia z Dominikánskeho námestia žiadajú miestnu samosprávu, aby prehodnotila výšku nájomného na trhovisku

Stefan Peytchev, zástupca záhradníkov, záhradkárov, drobnopestovateľov a malopredajcov, ktorí predávajú na Dominikánskom námestí v Košiciach, dnes doručil starostovi MČ Košice – Staré Mesto Ing. Igorovi Petrovčikovi a všetkým 13-tim miestnym poslancom Otvorený list.

 

Vieme, čo potrebuje východné Slovensko!

Aktuálne -> Politika May 13 2019 - 13:38 GMT

Klinec do vlastnej hlavy a do hlavy popredných ponovembrových politikov zatĺkol z východnej strany expremiér Róbert Fico 8.3.2019 tvrdením, že na východe „nič nie je“. Aj tento výrok podnietil občiansku iniciatívu Verejnosť pre rozvoj východu ku silnejšiemu tlaku na politické špičky. Občianska iniciatíva Verejnosť pre rozvoj východu ponúka najmä ľuďom na východnej hranici Slovenska, Európskej únie i Schengenského priestoru komplexný program rozvoja ich regiónu. Predkladá Operačný program východ, ktorým chce dosiahnuť, aby sa prostredníctvom konkrétnych projektov dosiahla vysoká kvalita života občanov východného Slovenska a aby sa východoslovenský región dostal konečne zo závozu a  nastúpil cestu prosperity. Program sa dotýka piatich okruhov, ktoré bytostne trápia obyvateľov:

 

Podchod pri Miklušovej väznici sa dočkal rekonštrukcie

Aktuálne -> Rôzne May 09 2019 - 04:29 GMT

Podchod do Uličky remesiel, ktorý spravuje Východoslovenské múzeum (VSM), má po rokoch dôstojný vzhľad. S jeho opravou začal Košický samosprávny kraj (KSK) ešte na jeseň minulého roka. V prvej etape boli opravené poškodené omietky a počas zimy bolo murivo presúšané. Na jar tohto roka odštartovala druhá etapa rekonštrukcie, ktorá zahŕňala nanesenie penetračného náteru, sanačných omietok a finálnej maľby.

Na rekonštrukciu podchodu pri Miklušovej väznici, ktorý sa nachádza v mestskej pamiatkovej zóne, sme vyčlenili z rozpočtu kraja 30-tisíc eur,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

 

Potulky (3., 4., 5. máj) TAJOMSTVÁ BOČNÝCH ULIČIEK

Kultúra -> Podujatia Apr 29 2019 - 07:58 GMT

O čom sa bude hovoriť tento raz? Najužšia ulička Košíc, o mieste, kde sa stretávali slobodomurári, o najtajnejšej garáži, ale uvidíme aj budovu v kubistickom štýle, niečo sa dozvieme o dome ako žehlička, ale aj napríklad to, kde sídli UĽUV, budeme svedkami minútového divadelného predstavenia a určite zaujme nové využitie starých budov v spolupráci so Century 21 a mnoho ďalších informácií

 

Košický kraj prijíma protikorupčné opatrenia

Aktuálne -> Región Apr 29 2019 - 04:04 GMT

Po analýze protikorupčného auditu, ktorý na Úrade Košického samosprávneho kraja (KSK) vykonala mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS), prijíma župa zásadné opatrenia. Verejné peniaze chce investovať účelne a transparentne a do rozhodovania chce vo väčšej miere zapájať aj verejnosť.

„Po nástupe do funkcie bolo viac ako zjavné, že mnohé procesy, či už v rámci Úradu KSK alebo podriadených organizácií nefungujú tak, ako by mali. Košický kraj v rebríčku transparentnosti miest a žúp za rok 2017 skončil, bohužiaľ, na poslednom mieste,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka. Práve preto nechala župa vypracovať hĺbkový audit, ktorý mal odhaliť konkrétne nedostatky a odporučiť opatrenia, ktoré pomôžu zefektívniť jednotlivé procesy. „Transparency International nás nešetrila a zauditovala každý proces. Sme však radi, že poznáme výstupy. Audit je pre nás cestovnou mapou, budeme sa snažiť presadiť z neho čo najviac, pretože je našou snahou rozhýbať Košický kraj k jedným z najtransparentnejších na Slovensku,“ dodal Trnka.

 
archív článkov
 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606