magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Štátne divadlo Košice
Štátne divadlo Košice - Malá scéna
Bábkové divadlo
Divadlo na peróne
Thália
Jumbo Centrum
Cassia Dance
Century Cinemas
Cinemax :: Moldavská cesta 32
Biograf
Knižnica pre mládež mesta Košice, Verejná knižnica Jána ... Hlavná 48
TABAČKA KulturFabrik
KSK
9.00 – 17.00

FOTOSALÓN JUBILANTOV 2012
GES / JAZZ - klub
Filharmónia / Dom umenia Košice
Infinity Aréna / Cassosport / Steel Aréna
České centrum
Historická radnica
Čajovňa AMANA
IBIZA CLUB
ENERGY music hall
Šport - ostatné
Letná SK festivalová horúčka
Ostatné podujatia a koncerty

Otvorenie OpenLABu

Aktuálne -> Školstvo Sep 21 2018 - 08:29 GMT

T-Systems Slovakia a Technicka univerzita v Košiciach pripravuje slávnostné otvorenie OpenLABu, otvorenej platformy určenej pre vývoj a výskum IoT, AI a ďalších moderných digitálnych technológií na pôde Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach. OpenLAB vznikol ako jeden z projektov na podporu moderného vzdelávania v košickom regióne v rámci niekoľkoročnej vynikajúcej spolupráce spoločnosti T-Systems Slovakia a Technickej univerzity v Košiciach. Podujatie sa uskutoční v pondelok 24. septembra 2018 o 9:30 hod. v hlavnej budove Technickej univerzity v Košiciach vo vestibule na 5. poschodí.

 

Knižnica ponúka umenie a tradície menšín

Kultúra -> Literatúra Sep 14 2018 - 04:07 GMT

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach (VKJB) pripravila cyklus podujatí zameraný na netradičnú prezentáciu kultúry a tradícií národnostných menšín. Projekt Spoznajme sa začína sériou tematických podujatí zameraných na rómsku menšinu, nasledovať bude česká, maďarská a židovská menšina. Rómsku kultúru priblíži výstava, zaujímavá beseda a hudobno-dramatický večer. „Našim zámerom je prispieť k lepšiemu spoznaniu, vzájomného pochopeniu a obohateniu majority a minorít žijúcich v Košiciach“, uviedla riaditeľka VKJB Soňa Jakešová.

 

Opustil nás herec František Dolejší

Kultúra -> Divadlo Sep 13 2018 - 05:31 GMT

Dňa 11. septembra 2018 zomrel po ťažkej chorobe dlhoročný člen umeleckého súboru Bábkového divadla (BDK) v Košiciach herec František Dolejší.

Absolvent prestížnej pražskej DAMU pôsobil v košickom divadle od roku 1985. Dolejší bol všestranný herec, výborný bábkar a mal veľký muzikálny talent, preto ho režiséri veľmi radi obsadzovali do svojich inscenácií. Hral predovšetkým na bábkovej scéne BDK, ale aj na činohernej scéne Jorik počas prvej fázy jej existencie v rokoch 1995 – 2008.

 

O knihe a histórii obcí

Kultúra -> Podujatia Sep 10 2018 - 13:14 GMT

Dejepisný spolok v Košiciach a Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach pozýva na predstavenie knihy Tomáša Ondrejšíka -História obcí Perín, Chym, Vyšný Lánec,ktorá sa uskutoční 11. septembra 2018 (utorok) o16:00 hod. na regionálnom oddelení -Hlavná 48. Nová obecná monografia troch, pôvodne samostatných dedín Perína, Chymu a Vyšného Lánca, tvoriacich dnes jednu obec Perín-Chym, prináša prehľad historického vývoja od najstarších čias až po súčasnosť.

 

Týždeň dobrovoľníctva 2018

Aktuálne -> Rôzne Sep 10 2018 - 08:01 GMT

Po úspešnom roku 2017 sa bude v termíne od 14. septembra do 30. septembra 2018 opäť konať v Košickom kraji Týždeň dobrovoľníctva.Týždeň dobrovoľníctva 2018, aktivitu zameranú na propagáciu dobrovoľníctva a dobrovoľníckych organizácií, pripravujeme tento rok na dva týždne, keďže Michalovce získali za rok 2017 ocenenie „Mesto priateľské k dobrovoľníctvu“, ako jediné mesto na Slovensku a Košice budú v roku 2019 Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva. Preto sme Týždeň dobrovoľníctva rozložili na dlhšie obdobie, aby sa stihol realizovať naozaj každý, kto má záujem pomôcť.

 

POTULKY - MYSLAVA ( 7. až 9.9.)

Kultúra -> Podujatia Sep 06 2018 - 07:20 GMT

Piatok až nedeľa 7. až 9. septembra 2018, Myslava - konečná MHD č. 72 (pred zdravotným strediskom) -Potulky mestom Košice na tému: Myslava. Kostol sv. Bartolomeja z 18. storočia s krásnym interiérom. Dom smútku od slávneho architekta a hroby slávnych ľudí. Minikoncert slávneho organistu z Myslavy Františka Beera. Kde stál pivovar 3x väčší než košický? Myslava na tajnej mape. Ako vznikol myslavský erb? Výstavka folklórnych artefaktov. Ružencový dom.

 

Košice Night Run 2018 – 7. ročník nočného behu

Aktuálne -> Šport Sep 06 2018 - 06:54 GMT

Metropolu východu už zajtra ovládne Košický Nočný Beh. Siedmy ročník a stovky prihlásených bežcov potvrdzujú, že tento beh má svojich fanúšikov, a to tých v bežeckej obuvi, ale i stálice povzbudzujúce svojich favoritov s transparentom popri trati.

Na štart Košice Night Run sa bežci postavia už tento piatok 7. septembra 2018 - štart je o 20:00 hod. a hlavná trasa povedie tradične historickým centrom Košíc, no aj tento ročník prináša novinky v podobe inej trate. Tá síce meria tradične 10 km, no štart sa presúva k Immaculate, kde bude aj hlavné pódium. Jeden okruh 5 km odbehnú žiaci košických základných škôl.

 

Slávnosť vína

Aktuálne -> Rôzne Sep 04 2018 - 06:24 GMT

Priestory Katovej bašty a Dolnej brány sa od 6. do 8. septembra 2018 opäť premenia na rozľahlé vínne pivnice, v ktorých si priatelia pripijú na zdravie najlepšími vínami zo Slovenska i Európy. Košické slávnosti vína už po dvanásty krát oslávia bohatú vinársku tradíciu, ktorá stála za zrodom mesta Košice.

Vyše 50 vystavovateľov predstaví nielen vína zo Slovenska i zo sveta, ale i lahodné panenské oleje, jedinečné pastrami či šťavnaté olivy a syry, bez ktorých by ochutnávanie vína jednoducho nebolo ono.

 

Potulky: Túlanie sa po Ústavnom súde SR 20.09. 2018

Aktuálne -> Rôzne Aug 27 2018 - 05:28 GMT

Deň otvorených dverí na Ústavnom súde Slovenskej republiky odštartujeme 27. septembra 2018, no ešte pred tým sme pre Vás pripravili nevšedný zážitok.

 
archív článkov
 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606