magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Štátne divadlo Košice
Štátne divadlo Košice - Malá scéna
Bábkové divadlo
Divadlo na peróne
Thália
Jumbo Centrum
Cassia Dance
Century Cinemas
Cinemax :: Moldavská cesta 32
Biograf
Knižnica pre mládež mesta Košice, Verejná knižnica Jána ... Hlavná 48
TABAČKA KulturFabrik
KSK
9.00 – 17.00

FOTOSALÓN JUBILANTOV 2012
GES / JAZZ - klub
Filharmónia / Dom umenia Košice
Infinity Aréna / Cassosport / Steel Aréna
České centrum
Historická radnica
Čajovňa AMANA
IBIZA CLUB
ENERGY music hall
Šport - ostatné
Letná SK festivalová horúčka
Ostatné podujatia a koncerty

Pozvánka od veterinárov

Aktuálne -> Rôzne Apr 24 2019 - 08:53 GMT

Oslávime Svetový veterinárny deň bezplatným poradenstvom pre vašich zvieracích miláčikov. Pozývame všetkých majiteľov domácich miláčikov na bezplatné poradenské a konzultačné služby týkajúce sa prevencie. Takto spolu oslávime Svetový veterinárny deň, ktorý pripadá na 30. apríla 2019.

 

Pripomienka výročia na UPJŠ

Aktuálne -> Školstvo Apr 24 2019 - 07:01 GMT

15. výročie vstupu Slovenska do Európskej únie si pripomenie aj Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. 1. mája 2019 si Slovenská republika pripomenie 15. výročie vstupu Slovenska do Európskej únie. Pri tejto príležitosti zorganizuje Katedra politológie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach podujatie pod názvom „15 rokov v EÚ“. V rámci diskusie prijali pozvanie premiér SR v rokoch 1998-2006, prezident Inštitútu pre politiku a reformy a Centra pre európske štúdiá Wilfrieda Martensa v Bruseli Mikuláš Dzurinda a hlavný vyjednávač vstupu SR do EÚ, prvý slovenský eurokomisár a v súčasnosti osobitný vyslanec Európskej únie pre podporu slobody náboženstva alebo viery vo svete Ján Figeľ. Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 25. apríla 2019 o 10:00 hod. v Historickej aule Rektorátu UPJŠ v Košiciach na Šrobárovej 2. 

 

Prvá kvapka hélia v Košiciach

Aktuálne -> Školstvo Apr 24 2019 - 06:17 GMT

Krátko po založení Prírodovedeckej fakulty Univerzity P. J. Šafárika prišiel jej prvý dekan profesor Vladimír Hajko s ideou orientovať výskum na tejto fakulte – o založenie ktorej sa podstatnou mierou pričinil – aj do oblasti štúdia látok pri nízkych a veľmi nízkych teplotách. Výskum pri teplotách, blízkych absolútnej nule (to je mínus 273,15 stupňov Celzia) si vyžadoval vybudovanie náročnej experimentálnej a prístrojovej základne.

 

Odštartovala jarná časť KFL pre stredoškolákov

Aktuálne -> Šport Apr 15 2019 - 12:04 GMT

Ododnes až do 14. júna odohrá 38 družstiev dokopy 82 zápasov. Každá zúčastnená škola získa nové futbalové dresy a lopty.

Po úspešnej zimnej sérii prvého ročníka Krajskej futbalovej ligy (KFL), ktorá sa skončila v marci, pokračuje regionálna liga svojom jarnou časťou. Tá je určená stredným školám v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja (KSK). Študentská liga KFL – Školský pohár predsedu Košického samosprávneho kraja odštartovala dnes v priestoroch SOŠ Košice-Šaca. Do stredy prebiehajú v kraji okresné kolá súťaže. Zápasy sa odohrajú v telocvičniach a športových halách v Košiciach, Rožňave, Spišskej Novej Vsi, Michalovciach a Sečovciach.

 

MÁRIA STUARTOVÁ V PONDELOK 15. APRÍLA 219 ZRUŠENÁ!

Kultúra -> Divadlo Apr 15 2019 - 12:00 GMT

Štátne divadlo Košice s ľútosťou oznamuje, že prvá repríza novej inscenácie drámy F. Schillera Mária Stuartová sa v pondelok 15. apríla 2019 zo zdravotných dôvodov NEUSKUTOČNÍ. Vstupenky zakúpené na toto predstavenie môžu diváci vrátiť do piatka 26. apríla 2019 v dennej pokladni ŠDKE, prípadne si ich vymeniť za vstupenky na iné predstavenie z programu divadla. Ospravedlňujeme sa za spôsobené problémy a ďakujeme za pochopenie.

 

Pocta Jozefovi Adamovičovi

Kultúra -> Divadlo Apr 10 2019 - 04:15 GMT

Divadelný ústav pripravil výstavu pri príležitosti hercových nedožitých 80. narodenín.

Výstava, ktorá bude od 12. apríla do 13. mája 2019 inštalovaná vo foyer historickej budovy Štátneho divadla v Košiciach, si pripomína jedinečného herca, ktorý svoje postavy vytváral neopakovateľnou malebnosťou gesta a vycibrenou a kultivovanou javiskovou rečou. Osobitú variabilitu a výrazovú plastickosť jeho herectva dokazuje rôznorodý rozsah úloh v divadle – od romantických hrdinov, cez komediálne postavy, až k tragickým velikánom v Shakespearových tragédiách. Divadelný ústav v spolupráci so Štátnym divadlom Košice na podnet Súkromného konzervatória Jozefa Adamoviča v Košiciach pripravil unikátnu výstavu spojenú so slávnostným galakoncertom, kde si pripomenie hercovo významné životné jubileum.

 

Do celosvetovej kampane Light It Up Blue sa zapojila aj UPJŠ v Košiciach

Aktuálne -> Školstvo Apr 04 2019 - 05:39 GMT

V roku 2007 bol 2. apríl vyhlásený za Svetový deň povedomia o autizme. Každoročne sa pri tejto príležitosti koná po celom svete viacero osvetových projektov. Tento rok sa do celosvetovej kampane opäť zapojila aj Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Z iniciatívy Spolku medikov mesta Košice zorganizovala podujatie pod spoločným názvom Rozsvieť modrú pod záštitou rektora UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc. Po minuloročnom úspechu rovnomenného podujatia pripravili študenti druhý ročník tejto akcie, ktorá sa uskutočnila 2. apríla 2019 v areáli UPJŠ v Košiciach.

 

Potulky mestom 5.-7. apríl 2019

Kultúra -> Podujatia Apr 03 2019 - 03:40 GMT

Dom umenia – ako ho nepoznáte, (50 rokov Štátnej filharmónie Košice) Na aké otázky bude potulka odpovedať? Napríklad ako vyzerala budova predtým? V ktorých častiach bola synagóga? Čo stálo v jej okolí? Aká bola dostavba v 50. rokoch? Umelecké diela slávnych autorov v exteriéri a interiéri. Podzemná pristavaná časť z 21. storočia. Uvidíte backstage pre filharmonikov. História Štátnej filharmónie je veľmi zaujímavá. 

 

Kraj dá na inovácie v kultúrnych zariadeniach 100-tisíc eur

Aktuálne -> Región Apr 01 2019 - 11:20 GMT

Dokopy 100-tisíc eur rozdá Košický samosprávny kraj (KSK) na inovatívne projekty v kultúrnych organizáciách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Výzvu na predkladanie projektov s názvom Tradície inšpirujú inovácie vyhlásil kraj v rámci programu Terra Incognita. Finančná podpora na jeden projekt môže byť maximálne 20 000 eur, pričom o predložených projektoch bude rozhodovať nezávislá komisia.

 
archív článkov
 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606