magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Štátne divadlo Košice
Štátne divadlo Košice - Malá scéna
Bábkové divadlo
Divadlo na peróne
Thália
Jumbo Centrum
Cassia Dance
Century Cinemas
Cinemax :: Moldavská cesta 32
Biograf
Knižnica pre mládež mesta Košice, Verejná knižnica Jána ... Hlavná 48
TABAČKA KulturFabrik
KSK
9.00 – 17.00

FOTOSALÓN JUBILANTOV 2012
GES / JAZZ - klub
Filharmónia / Dom umenia Košice
Infinity Aréna / Cassosport / Steel Aréna
České centrum
Historická radnica
Čajovňa AMANA
IBIZA CLUB
ENERGY music hall
Šport - ostatné
Letná SK festivalová horúčka
Ostatné podujatia a koncerty

V knižnici výstava Osudové osmičky

Kultúra -> Podujatia Oct 18 2018 - 07:51 GMT

Verejná knižnica Jána Bocatia (VKJB) v Košiciach pozýva na tematickú interaktívnu výstavu venovanú osmičkovým rokom, ktoré sa stali významnými historickými míľnikmi. Vernisáž výstavy Osudové osmičky bude v utorok 23. októbra 2018 o 16:00 hod. v regionálnom oddelení VKJB na Hlavnej 48. Jej sprievodným podujatím bude prednáška Dejepisného spolku v Košiciach, počas ktorej profesor Peter Zubko priblíži Košické biskupstvo a osmičkové roky vo svetle teológie dejín. Výstava Osudové osmičky potrvá do 18. decembra 2018.

 

POTULKY: Povesti, legendy, rozprávky

Kultúra -> Podujatia Oct 05 2018 - 08:03 GMT

Piatok až nedeľa 5. až 7. októbra 2018, pred Štátnou vedeckou knižnicou, Hlavná 10, Košice – Potulky mestom Košice na tému Povesti, legendy, rozprávky. Dutý kameň v útrobách Dómu sv. Alžbety. Prečo Dóm mení farbu do zlatista? Čo sa udialo za tatárskych nájazdov? Masaker košických mučeníkov. Odkiaľ pochádza názov Bankov? Čo sa stane, keď sa do vás zamiluje vodník?

 

Košický Herkules vytvoril ďalší svetový rekord

Aktuálne -> Rôzne Oct 03 2018 - 07:05 GMT

Košický herkules Juraj Barbarič sa v dňoch 22. - 23. septembra 2018 pokúšal o vytvorenie ďalšieho Guinnessovho rekordu, a to ťahaním automobilu na čo najväčšiu vzdialenosť za 24 hodín. Po namáhavej dvadsaťštvorkesa napokon Barbaričovi podarilo vytvoriť ďalší svetový a zároveň slovenský rekord. Vo svojích 60. rokoch tak “zavesil kariéru ťahania“ na klinec.

 

Rakúsko – Nemecký Deň

Aktuálne -> Rôzne Oct 02 2018 - 03:22 GMT

Sieť EURES Slovensko (Európske služby zamestnanosti) v spolupráci s Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny pripravuje dňa 18. októbra 2018, po prvýkrát v Košiciach  v Congress Hoteli Centrum, Južná trieda 2A,  v poradí  7. ročník Rakúsko - Nemeckého Dňa. Rakúsko – Nemecký Deň je medzinárodná burza práce, ktorá je organizovaná v rámci European Job Days. Cieľom podujatia je spojiť uchádzačov o prácu v Rakúsku a v Nemecku so zamestnávateľmi z týchto krajín a poskytnutie odborného poradenstva a informácií o podmienkach na trhu práce v týchto dvoch krajinách.

Medzinárodnej burzy práce sa zúčastnia zástupcovia úradov práce z Rakúska a Nemecka, ako aj zástupcovia zamestnávateľov, ktorí uchádzačom ponúknu voľné pracovné miesta v rôznych pracovných oblastiach..

 

Spisovateľka I.Havranová a grafička H. Krepopová vo VKJB

Kultúra -> Literatúra Sep 27 2018 - 04:19 GMT

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach (VKJB) pozýva na stretnutie so zaujímavými osobnosťami umeleckého života vo štvrtok 27. septembra 2018 o 17:00 do centrálnej požičovne VKJB na Hviezdoslavovej 5. Pozvanie prijali obľúbená slovenská spisovateľka Ivana Havranová a grafička, dlhoročná redaktorka detského časopisu Včielka Hana Krepopová. Hudobným hosťom podujatia bude skupina Soren.

 

Vysviacka svätostánku evanjelikov

Aktuálne -> Rôzne Sep 25 2018 - 07:26 GMT

Po 200 rokoch majú košickí evanjelici nový kostol

Posviacka nového kostola a slávnostné služby Božie otvoria členom Evanjelického a. v.cirkevného zboru Košice – Terasa zo západných mestských častí mesta Košice v nedeľu 30. septembra 2018 o 10:00 hod. na Toryskej ulici v Mestskej časti Košice – Západ bránu najnovšieho svätostánku slovenských evanjelikov.

 

Otvorenie OpenLABu

Aktuálne -> Školstvo Sep 21 2018 - 08:29 GMT

T-Systems Slovakia a Technicka univerzita v Košiciach pripravuje slávnostné otvorenie OpenLABu, otvorenej platformy určenej pre vývoj a výskum IoT, AI a ďalších moderných digitálnych technológií na pôde Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach. OpenLAB vznikol ako jeden z projektov na podporu moderného vzdelávania v košickom regióne v rámci niekoľkoročnej vynikajúcej spolupráce spoločnosti T-Systems Slovakia a Technickej univerzity v Košiciach. Podujatie sa uskutoční v pondelok 24. septembra 2018 o 9:30 hod. v hlavnej budove Technickej univerzity v Košiciach vo vestibule na 5. poschodí.

 

Knižnica ponúka umenie a tradície menšín

Kultúra -> Literatúra Sep 14 2018 - 04:07 GMT

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach (VKJB) pripravila cyklus podujatí zameraný na netradičnú prezentáciu kultúry a tradícií národnostných menšín. Projekt Spoznajme sa začína sériou tematických podujatí zameraných na rómsku menšinu, nasledovať bude česká, maďarská a židovská menšina. Rómsku kultúru priblíži výstava, zaujímavá beseda a hudobno-dramatický večer. „Našim zámerom je prispieť k lepšiemu spoznaniu, vzájomného pochopeniu a obohateniu majority a minorít žijúcich v Košiciach“, uviedla riaditeľka VKJB Soňa Jakešová.

 

Opustil nás herec František Dolejší

Kultúra -> Divadlo Sep 13 2018 - 05:31 GMT

Dňa 11. septembra 2018 zomrel po ťažkej chorobe dlhoročný člen umeleckého súboru Bábkového divadla (BDK) v Košiciach herec František Dolejší.

Absolvent prestížnej pražskej DAMU pôsobil v košickom divadle od roku 1985. Dolejší bol všestranný herec, výborný bábkar a mal veľký muzikálny talent, preto ho režiséri veľmi radi obsadzovali do svojich inscenácií. Hral predovšetkým na bábkovej scéne BDK, ale aj na činohernej scéne Jorik počas prvej fázy jej existencie v rokoch 1995 – 2008.

 
archív článkov
 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606