magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Štátne divadlo Košice
Štátne divadlo Košice - Malá scéna
Bábkové divadlo
Divadlo na peróne
Thália
Jumbo Centrum
Cassia Dance
Century Cinemas
Cinemax :: Moldavská cesta 32
Biograf
Knižnica pre mládež mesta Košice, Verejná knižnica Jána ... Hlavná 48
TABAČKA KulturFabrik
KSK
9.00 – 17.00

FOTOSALÓN JUBILANTOV 2012
GES / JAZZ - klub
Filharmónia / Dom umenia Košice
Infinity Aréna / Cassosport / Steel Aréna
České centrum
Historická radnica
Čajovňa AMANA
IBIZA CLUB
ENERGY music hall
Šport - ostatné
Letná SK festivalová horúčka
Ostatné podujatia a koncerty

Nahradia jedného dňa počítače ľudskú tvorivosť?

Aktuálne -> Rôzne Nov 17 2018 - 10:36 GMT

Košický festival mediálneho umenia, technológií a digitálnej kultúry Art & Tech Days sa nezadržateľne blíži. Profilový event projektu Košice – UNESCO Kreatívne mesto mediálneho umenia odhaľuje podrobnosti programu. Hlavným bodom programu počas šiestich dní v termíne 19. – 24. novembra 2018 bude konferencia Art & Tech Conference. Akú tému a akých rečníkov prinesie?

 

Budúcnosť Košíc a Prešova stojí na talentovaných ľuďoch

Aktuálne -> Región Nov 15 2018 - 03:40 GMT

Pozitívnu budúcnosť východného Slovenska určí schopnosť udržať talentovaných ľudí v regióne a schopnosť držať krok s inováciami a technickými výzvami. Na konferencii East Innovation Americkej obchodnej komory v SR lídri podnikateľskej komunity, najvyšší predstavitelia samospráv a akadémie v Košiciach diskutovali o tom, ako naplno využiť potenciál regiónu.

 

EUROSCOLA na Evanjelickom gymnáziu

Aktuálne -> Školstvo Nov 13 2018 - 01:47 GMT

Študenti Evanjelického gymnázia J.A. Komenského v Košiciach sa už po tretíkrát zapojili do vzdelávacieho programu Euroscola 2019. Program Euroscola funguje už od roku 2000 a umožňuje mladým ľuďom vyskúšať si na jeden deň prácu europoslancov. Počas neho využijú jazykové znalosti, pretože svoje názory musia prezentovať v anglickom alebo francúzskom jazyku.

 

Rozprávkoví detektívi, alebo Rozprávky do TMY

Kultúra -> Literatúra Nov 05 2018 - 08:53 GMT

Karpatský Euroregión Slovensko, Knižnica pre mládež mesta Košice a 

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, krajské stredisko Košice spoločne pripravili komunitné podujatie určené slabozrakým a nevidiacim deťom, deťom z detských domovov a z marginalizovaných rómskych komunít.

 

V4 Hackathon

Aktuálne -> Školstvo Oct 24 2018 - 10:56 GMT

Technická univerzita v Košiciach v úzkej spolupráci s AT&T a ďalšími partnermi prináša na Slovensko prvý Hackathon zameraný na internet vecí, zdravotníctvo a kvalitu života.TUKE v spolupráci so spoločnosťou AT&T a ďalšími partnermi organizuje v dňoch 26. a 27.10.2018 v priestoroch Univerzitnej knižnice programátorsky maratón, inovatívnu súťaž - tzv. V4 Hackathon – pre študentov (a nielen pre študentov). V priebehu 24 hodín budú registrované tímy riešiť zaujímavé projekty, tematicky zamerané na problematiku internetu vecí, zdravotníctvo a kvalitu života.

 

VKJB - Spoznajme sa o kultúre Čechov

Kultúra -> Podujatia Oct 19 2018 - 06:05 GMT

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach (VKJB) cez projekt Spoznajme sa predstavuje bohatú kultúru národnostných menšín žijúcich v meste. V poradí druhá séria podujatí je zameraná na českú menšinu. Pripravená je výstava, tematická prehliadka zaujímavých miest v Košiciach, ktoré nesú českú stopu, a literárno-hudobný večer. Od 22. do 27. októbra 2018 bude v centrálnej požičovni VKJB na Hviezdoslavovej 5 v Košiciach prístupná výstava tematických kníh a hudobných nosičov prezentujúcich českú kultúru a autorov. „Fond našej knižnice je bohatý na literatúru písanú v českom jazyku. Súčasná česká tvorba sa medzi našimi čitateľmi teší veľkému záujmu. Najmä stredná a staršia generácia nemá jazykovú bariéru, mladší čitatelia si žiadajú hlavne odborné publikácie z českých vydavateľstiev. Vlani zo všetkých získaných kníh, ktoré nám pribudli do fondu, bolo takmer 20 percent v češtine,“ uviedla riaditeľka VKJB Soňa Jakešová.

 

V knižnici výstava Osudové osmičky

Kultúra -> Podujatia Oct 18 2018 - 07:51 GMT

Verejná knižnica Jána Bocatia (VKJB) v Košiciach pozýva na tematickú interaktívnu výstavu venovanú osmičkovým rokom, ktoré sa stali významnými historickými míľnikmi. Vernisáž výstavy Osudové osmičky bude v utorok 23. októbra 2018 o 16:00 hod. v regionálnom oddelení VKJB na Hlavnej 48. Jej sprievodným podujatím bude prednáška Dejepisného spolku v Košiciach, počas ktorej profesor Peter Zubko priblíži Košické biskupstvo a osmičkové roky vo svetle teológie dejín. Výstava Osudové osmičky potrvá do 18. decembra 2018.

 

POTULKY: Povesti, legendy, rozprávky

Kultúra -> Podujatia Oct 05 2018 - 08:03 GMT

Piatok až nedeľa 5. až 7. októbra 2018, pred Štátnou vedeckou knižnicou, Hlavná 10, Košice – Potulky mestom Košice na tému Povesti, legendy, rozprávky. Dutý kameň v útrobách Dómu sv. Alžbety. Prečo Dóm mení farbu do zlatista? Čo sa udialo za tatárskych nájazdov? Masaker košických mučeníkov. Odkiaľ pochádza názov Bankov? Čo sa stane, keď sa do vás zamiluje vodník?

 

Košický Herkules vytvoril ďalší svetový rekord

Aktuálne -> Rôzne Oct 03 2018 - 07:05 GMT

Košický herkules Juraj Barbarič sa v dňoch 22. - 23. septembra 2018 pokúšal o vytvorenie ďalšieho Guinnessovho rekordu, a to ťahaním automobilu na čo najväčšiu vzdialenosť za 24 hodín. Po namáhavej dvadsaťštvorkesa napokon Barbaričovi podarilo vytvoriť ďalší svetový a zároveň slovenský rekord. Vo svojích 60. rokoch tak “zavesil kariéru ťahania“ na klinec.

 
archív článkov
 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606