magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Štátne divadlo Košice
Štátne divadlo Košice - Malá scéna
Bábkové divadlo
Divadlo na peróne
Thália
Jumbo Centrum
Cassia Dance
Century Cinemas
Cinemax :: Moldavská cesta 32
Biograf
Knižnica pre mládež mesta Košice, Verejná knižnica Jána ... Hlavná 48
TABAČKA KulturFabrik
KSK
9.00 – 17.00

FOTOSALÓN JUBILANTOV 2012
GES / JAZZ - klub
Filharmónia / Dom umenia Košice
Infinity Aréna / Cassosport / Steel Aréna
České centrum
Historická radnica
Čajovňa AMANA
IBIZA CLUB
ENERGY music hall
Šport - ostatné
Letná SK festivalová horúčka
Ostatné podujatia a koncerty

Moravské Toskánsko vo VKJB

Kultúra -> Výstavy Jun 12 2019 - 05:43 GMT

Vo Verejnej knižnici Jána Bocatia si do konca augusta môžete prezrieť výstavu Moravské Toskánsko.

Štyria fotografi zo Slovenska spojili svoje sily a stretli sa na Morave na jar v roku 2019. Fotografi Jozef Fekete, Ľubica Kremeňová, Josef Svoboda z košického Fotoklubu NOVA a Dušan Ignác zo Svidníka a malebná časť Moravy, preslávená svojimi farebnými políčkami, líniami a kompozíciami. Na svoje stretnutie síce Morava nepriniesla fotograficky najvďačnejšie počasie, ale skúsené oko fotografov – autorov tejto výstavy – si s tým hravo poradilo. Počas pobytu v tomto čarovnom prostredí autori navštívili aj iné zaujímavé miesta na okolí, ako sú veterné mlyny v Kunkoviciach a Chvalkoviciach, mestečko Milotice so svojím zámkom, vínne pivničky v obci Petrov – Plže, ktoré sú pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry a veľa iného.

 

Potulky mestom (7.-9. jún) TRI PARKY NA SEVERE

Kultúra -> Podujatia Jun 06 2019 - 03:03 GMT

Boli ste už svojho času v najväčšej vojenskej budove v meste – v slávnej kadetke? Boli ste už v škole, ktorú navštevoval slávny spisovateľ František Hečko? Ktoré umelecké diela slávnych autorov sú v parkoch na severe? Na potulke uvidíte kovové piliere z 2. svetovej vojny. Prezradíme kde bola vojenská plaváreň, ukážeme si prvý výškový blok v Košiciach i najzaujímavejšie stromy v parkoch.

POZOR. Začiatok potulky VÝNIMOČNE pred poštou na Komenského ulici č. 30.

 

Jedenásty Šengenský poludník sa blíži

Kultúra -> Podujatia Jun 06 2019 - 02:55 GMT

Na východe Slovenska sa opäť stretnú desiatky mladých hudobníkov

Už o necelý mesiac, v nedeľu 30. júna 2019, začne koncertmi v Poprade a Tatranskej Lomnici, už jedenásty ročník Medzinárodného festivalu mládežníckych orchestrov a zborov Šengenský poludník, ktorý do piatka 5. júla 2019 opäť prinesie na mnohé miesta východného Slovenska neobyčajné zážitky s hudbou v podaní mladých muzikantov, vrátane obľúbeného galakoncertu veľkého medzinárodného orchestra a zboru Šengenský poludník. Festival s podporou partnerov organizuje košický Sláčikový orchester Musica Iuvenalis pri ZUŠ Márie Hemerkovej.

 

Špičkoví fyzici na UPJŠ

Aktuálne -> Školstvo Jun 04 2019 - 03:13 GMT

Špičkoví fyzici z oblasti magnetizmu budú diskutovať na uznávanej medzinárodnej konferencii na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach

Na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach sa od 3. do 7. júna 2019 stretnú špičkoví fyzici z oblasti magnetizmu. Na 17. ročníku Českej a slovenskej konferencie o magnetizme s medzinárodnou účasťou bude diskutovať 280 účastníkov z 23 štátov sveta. Vedecké podujatie organizuje Prírodovedecká fakulta UPJŠ v Košiciach a Ústav experimentálnej fyziky Slovenskej akadémie vied v spolupráci so Slovenskou fyzikálnou spoločnosťou, Slovenskou magnetickou spoločnosťou a Českou fyzikálnou spoločnosťou.

 

V novom skanzene v Gelnici ožíva unikátny pochwerk

Aktuálne -> Región Jun 04 2019 - 03:06 GMT

V lete pribudne k pochwerku tavná pec na meď z oblasti Smolníka a Hnileckej doliny zo začiatku 18. storočia, ktorú postavia po 300 rokoch

Ak chcete na vlastné oči vidieť, ako sa v 17. storočí spracovávala ruda, v Gelnici máte jedinečnú možnosť. Vo vznikajúcom banskom skanzene ožil unikátny historický drviaci banský stroj pochwerk. Poháňa ho voda z neďalekého Turzovského jazera a je súčasťou bane Jozef.

 

Tri júnové divadelné derniéry

Kultúra -> Divadlo Jun 04 2019 - 03:01 GMT

Tri tituly z repertoáru Štátneho divadla Košice sa v poslednom mesiaci sezóny 2018/2019 rozlúčia derniérami so svojimi divákmi. V sobotu 8. júna môžete v Historickej budove ŠDKE naposledy vidieť inscenáciu slávneho príbehu osudovej lásky v opere Georgesa Bizeta Carmen, v utorok 11. júna sa rozlúči opereta Johanna Straussa ml. Noc v Benátkach. Napokon v nedeľu 23. júna sa naposledy odohrá rozprávkové dobrodružstvo Ronje, dcéry lúpežníka v inscenácii rozprávky Astrid Lindgrenovej.

 

ARS ŠAFARIKIANA 2019

Aktuálne -> Školstvo May 28 2019 - 03:09 GMT

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach vyhlasuje 6. ročník celoslovenskej súťaže v autorskej tvorbe vysokoškolákov ARS ŠAFARIKIANA 2019. Ak ste vysokoškoláci, radi píšete a inak sa tvorivo realizujete, pošlite svoje autorské texty – 3 básne alebo 1 prózu, respektíve 1 dramatický či publicistický text – na e-mailovú adresu: safarikiana2018@gmail.com.

Ak vaše umelecké, prípadne publicistické texty zaujmú odbornú porotu, týždenný pobyt – vrátane ubytovania a stravy – spojený s dielňami tvorivého písania, s besedami, workshopmi a s inými formami tvorivých aktivít vám uhradí organizátor súťaže.

 

Populárne autorky K. Gillerová a J.Pronská vo VKJB

Kultúra -> Literatúra May 27 2019 - 07:12 GMT

Autorky Katarína Gillerová a Jana Pronská patria medzi najúspešnejšie a najobľúbenejšie súčasné slovenské spisovateľky. Priaznivci sa s nimi môžu stretnúť vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach (VKJB), centrálnej požičovni na Hviezdoslavovej 5 v stredu 5. júna 2019 o 17:00 hod. Podujatie je pokračovaním obľúbeného cyklu besied spisovateľov a ich hostí s názvom 1+1. Autorky vo svojich knihách, každá osobitým a svojským štýlom, prinášajú čitateľom strhujúce ľúbostné príbehy, komplikované životné situácie i napätie. Dej románov Kataríny Gillerovej je situovaný do súčasnosti, Jana Pronská sa sústreďuje na obdobie stredoveku. Podujatie spestrí hudobná produkcia v podaní skupiny Soren.

 

Po stopách histórie

Aktuálne -> Školstvo May 20 2019 - 08:41 GMT

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach priblíži spolu s ďalšími významnými inštitúciami boje o Slovensko a Francúzsku vojenskú misiu v roku 1919

 
archív článkov
 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606