magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Štátne divadlo Košice
Štátne divadlo Košice - Malá scéna
Bábkové divadlo
Divadlo na peróne
Thália
Jumbo Centrum
Cassia Dance
Century Cinemas
Cinemax :: Moldavská cesta 32
Biograf
Knižnica pre mládež mesta Košice, Verejná knižnica Jána ... Hlavná 48
TABAČKA KulturFabrik
KSK
9.00 – 17.00

FOTOSALÓN JUBILANTOV 2012
GES / JAZZ - klub
Filharmónia / Dom umenia Košice
Infinity Aréna / Cassosport / Steel Aréna
České centrum
Historická radnica
Čajovňa AMANA
IBIZA CLUB
ENERGY music hall
Šport - ostatné
Letná SK festivalová horúčka
Ostatné podujatia a koncerty

Slávnostná inaugurácia rektorky a prorektorov UVLF

Aktuálne -> Školstvo Mar 25 2019 - 06:49 GMT

Srdečne Vás pozývame na slávnostnú inauguráciu opätovne zvolenej rektorky Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach Dr. h. c. prof. MVDr. Jany Mojžišovej, PhD., a prorektorov schválených akademickým senátom na funkčné obdobie rokov 2019 – 2023. Slávnostná inaugurácia sa uskutoční na pôde košickej univerzity, ktorej vysokú úroveň a kvalitu potvrdilo 70 rokov jej existencie, a to 25. marca 2019 o 11:00 hodine v priestoroch auly UVLF v Košiciach, pavilón č. 34 .

 

O miestenku na šampionát

Aktuálne -> Šport Mar 25 2019 - 06:49 GMT

Slováci budú mať opäť možnosť bojovať o miestenku na šampionát v Brazílii. Red Bull Neymar Jr's Five, celosvetový futbalový turnaj, prinesie do Košíc, Banskej Bystrice, Žiliny a Bratislavy desaťminútové technické zápasy v štýle piati na piatich. O postup do Praia Grande môžu hrať mužské (alebo zmiešané) a ženské tímy z celej krajiny.

 

Spravodliví – beseda s Dagmar Mozolovou vo VKJB

Kultúra -> Literatúra Mar 19 2019 - 08:57 GMT

Verejná knižnica Jána Bocatia a Združenie ESTER pozývajú na besedu o výnimočných záchrancoch s Dagmar Mozolovou, redaktorkou RTVS, držiteľkou Krištáľového krídla. Beseda s názvom Spravodliví bude v utorok 26. marca 2019 o 17:00 hod. v centrálnej požičovni VKJB na Hviezdoslavovej 5 v Košiciach.

 

Kongres jubilujúcej federácie Eurochestries

Kultúra -> Podujatia Mar 19 2019 - 08:50 GMT

Na pobreží Atlantického oceána, vo francúzskom meste Jonzac, sa v druhej polovici uplynulého týždňa uskutočnil kongres Federácie Eurochestries, ktorá od svojho vzniku v roku 1989 združuje a zastrešuje festivaly mladých hudobníkov v Európe, Ázii a na oboch amerických kontinentoch. Slovensko na stretnutí ôsmich desiatok organizátorov festivalov, dirigentov, manažérov orchestrov, skladatelia, učiteľov a hudobníkov z 15 krajín aj vďaka Fondu na podporu umenia zastupoval aj riaditeľ Medzinárodného festivalu mládežníckych orchestrov a zborov Šengenský poludník Igor Dohovič, ktorý je zároveň umeleckým vedúcim hlavného organizátora tohto podujatia, Sláčikového orchestra Musica Iuvenalis z Košíc.

 

Knižnica VKJB začala unikátny projekt

Aktuálne -> Rôzne Mar 12 2019 - 11:27 GMT

Informácie o pamätných tabuliach a pamätníkoch v historickom centre Košíc budú dostupné cez mobilnú aplikáciu v jazykových mutáciách v slovenčine, angličtine a maďarčine. Aplikácia bude jedným z výstupov úspešného projektu Verejnej knižnice Jána Bocatia v Košiciach (VKJB), ktorý má názov Jedným klikom za pamätníkom. Knižnica financie na realizáciu získala z Fondu malých projektov Via Carpatia, z programu Interreg ako jediná organizácia v pôsobnosti Košického samosprávneho kraja. VKJB je lídrom projektu, ako zahraničného partnera si prizvala Župnú a Mestskú Knižnica Františka Rákócziho v Miskolci.

 

Autospol Vlasatý pozýva na testovanie

Aktuálne -> Rôzne Mar 07 2019 - 05:39 GMT

Priestory spoločnosti Autospol Vlasatý na Prešovskej ceste 1237/69 v Košiciach budú v nedeľu 10. marca 2019 otvorené pre malých aj veľkých nadšencov motoristického športu. Od 9:00 tam začne centrálne testovanie takmer dvadsiatky motoristických špeciálov súťažiacich v rôznych športových disciplínach. V rámci povinných testov ich pred začiatkom motoristickej sezóny skontrolujú technickí komisári Slovenskej asociácie motoristického športu (SAMŠ) a verejnosť sa im bude môcť pritom takzvane „pozerať na ruky“.

 

Potulky: Reč symbolov v Košiciach 1.-3. marec

Kultúra -> Podujatia Mar 01 2019 - 07:30 GMT

Rozšifrujte si významy znakov okolo vás. Voľakedy ľudia boli negramotní, no reči znakov rozumeli. My sa spoliehame skôr na písmená, slová a vety. Symboly stredoveké i novoveké, náboženské i svetské, podprahové, tajné i každodenné. Čo znamená čo a prečo práve to Táto potulka je aj pre pátračov. 

 

Týždeň slovenských knižníc vo Verejnej knižnici

Kultúra -> Literatúra Mar 01 2019 - 07:29 GMT

Počas Týždňa slovenských knižníc, ktorého 20. ročník potrvá od 4. do 10. marca, pripravila Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach (VKJB)  rad zaujímavých podujatí. Vítaní sú nielen čitatelia, ale aj široká verejnosť. Verejná knižnica Jána Bocatia svojou pestrou ponukou dokazuje, že vie poskytnúť veľa zaujímavého, poučného, ale aj zábavného pre všetky vekové kategórie.

 

Polícia dôrazne vyzýva k opatrnosti na cestách

Aktuálne -> Doprava Feb 26 2019 - 05:41 GMT

Minulý týždeň sme na cestách Košického kraja zaznamenali 29 dopravných nehôd. Dve osoby utrpeli ťažké zranenia, 16 ľudí sa zranilo ľahko. Policajti počas zvýšeného dohľadu na cestách odhalili 19 prípadov požitia alkoholických nápojov u vodičov, pričom siedmi „nafúkali“ nad 1 promile. Zaznamenali sme dve dopravné nehody pod vplyvom alkoholu. Chodci mali účasť na 7 dopravných nehodách.

Len počas rannej kontroly v pondelok na cestách Košického kraja policajti odhalili ďalších piatich vodičov, ktorí šoférovali „posilnení“ alkoholom ! Jeden z nich mal v dychu v prepočte nad jedno promile. Alkohol za volant nepatrí! Apelujeme na vodičov, aby jazdili s „čistou hlavou“. Svojím nezodpovedným správaním ohrozujú nielen seba, ale i ostatných účastníkov cestnej premávky. 

 
archív článkov
 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606