magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na 3. ročníku Trhu práce a stáží v Košiciach sa predstavuje 24 spoločností
@ Aktuálne -> Služby      Feb 22 2006 - 10:57 GMT
(TASR) - Po tretíkrát pripravila Americká obchodná komora v SR (AmCham) pre študentov z východného Slovenska Trh práce a stáží. V košickom Dome Techniky sa na ňom zúčastňuje 24 renomovaných spoločností pôsobiacich na Slovensku.

Ako pre TASR spresnila riaditeľka AmCham Košice Jana Končeková, v porovnaní s vlaňajškom teraz je ich o tri viac. Organizátori zmenili aj priestory. Tentokrát sú väčšie a lepšie sa v nich cítia nielen prezentujúce sa spoločnosti, ale aj vysokoškolskí študenti či absolventi, ktorí si hľadajú prácu. Počas celého dňa sa môžu zoznámiť s činnosťou a firemnou kultúrou jednotlivých spoločností a nadviazať prvé kontakty so zamestnancami divízií ľudských zdrojov.

"Hlavným účelom trhu práce a stáží je, že sa snažíme získať potenciálnu prácu pre potenciálnych uchádzačov práce. Z vlaňajška máme veľmi pozitívne skúsenosti. Študenti majú veľký záujem, spoločnosti majú čo ponúknuť, takže uvidíme, ako sa stretne ponuka s dopytom," uviedla Končeková.

Sprievodný program trhu práce tvorili 30-minútové prezentácie niektorých spoločností a v úvode vzdelávací seminár o príprave životopisu, motivačného listu i technikách úspešného zvládania prijímacích pohovorov.

Organizátori oslovili študentov z Technickej univerzity v Košiciach a detašovaných pracovísk Ekonomickej univerzity z Košíc a Prešova. Očakávajú, že ich príde minimálne 500.
V Bratislave sa bude konať už 7. ročník Trhu práce a stáží a to 1. marca v hoteli Radisson SAS Carlton.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606