magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na opravy ciest po zime a na ich údržbu majú Košice 45 miliónov Sk
@ Aktuálne -> Verejná správa      Mar 21 2006 - 10:17 GMT
(TASR) - Približne 45 miliónov Sk vyčlenilo mesto Košice v tohtoročnom rozpočte na opravy a údržbu komunikácií. Ďalších 100 miliónov Sk predstavuje očakávaná investícia do zásadných rekonštrukcií formou verejného a súkromného partnerstva.

Dlhá zima zanechala na cestách v meste - hlavne na prieťahoch štátnych komunikácií a cestách pre MHD, ktorých obhospodarujú spolu 700 kilometrov - značné následky v podobe nebezpečných výtlkov. Zastupujúci primátor František Knapík po ich obhliadke dnes konštatoval, že v prvom rade sa mesto bude musieť zamerať na najviac frekventované prieťahy mestom. Dlhotrvajúce mrazy podľa jeho slov najviac poškodili Watsonovu a Hlinkovu ulicu, Triedu SNP a Čermeľskú cestu smerom na Jahodnú.

Zimný štáb mesta sa mení na štáb údržby a opráv a bude prijímať operatívne rozhodnutia po obhliadke konkrétnych úsekov. V Košiciach by chceli dať cesty do poriadku i vyčistiť ich od posypového materiálu do konca apríla, dodal Knapík.

Podľa hlavného inšpektora košických komunikácií Václava Kohouteka 45 miliónov Sk na opravu výtlkov možno postačí, ale najviac poškodené úseky ako Watsonova či Hlinkova ulica si už vyžadujú súvislú opravu. Preto budú žiadať navýšenie rozpočtu opráv.

Prekážkou v práci cestárov je zatiaľ len technológia, pretože kvôli nočným mrazom nefungujú obaľovačky asfaltu a aj kamenivo v lomoch je ešte zamrznuté. Zima "vygumovala" v Košiciach aj vodorovné dopravné značenie, ktoré sa budú cestári snažiť opravovať tak, aby dopravu obmedzovali len minimálne.

Kvalita ciest v Košiciach nie je podľa Kohouteka v porovnaní s inými mestami najhoršia, ale investičný dlh je vysoký a na ideálny stav sú potrebné miliardové investície.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606