magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Dočkali sme sa METRA
@ Aktuálne -> Služby      Apr 10 2002 - 02:41 GMT
V utorok 24. apríla 2001 sa košická verejnosť dočkala otvorenia štvrtého veľkoobchodného strediska spoločnosti METRO Cash&Carry Slovakia s.r.o.. Táto firma je dcérskou spoločnosťou METRO AG, ktorá v súčasnosti pôsobí v 22 krajinách sveta s celkovým počtom 330 predajní samoobslužného veľkoobchodu pre podnikateľov.

Otvorenie košického strediska bolo v určitých kruhoch kúpychtivej verejnosti túžobne očakávané, pretože mnohí nadšenci tohto spôsobu predaja už takmer tri roky navštevovali podobnú predajňu v maďarskom Miskolci. Už dlhší čas sme nachádzali vo svojich schránkach farebný katalóg, ktorý Košičanov motivoval ku nákupu za hranicami.

Košické veľkoobchodné centrum METRO na sídlisku Ťahanovce svojimi 7500 štvorcových metrov predajnej plochy a tisíckou parkovacích miest určite uľahčí život mnohým veľkospotrebiteľom v Košickom kraji. Vo svete sú najčastejšími zákazníkmi spoločnosti METRO AG drobní maloobchodníci, prevádzkovatelia gastronomických a ubytovacích služieb. Ale určite bude prínosom aj pre podnikateľov, ktorých predmet podnikania nezahŕňa práve tieto oblasti. Potravinárske produkty asi v ponuke METRA prevažujú, ale čo sa týka spotrebného tovaru výber je tiež pestrý. Nová predajňa totiž ponúka 15 000 druhov potravín a spotrebného tovaru.

Pokiaľ od tohto veľkoobchodného centra očakávate, že si tam spravíte rodinný nákup, tak vás asi METRO sklame. Systém predaja Cash&Carry totiž ponúka vo veľkej väčšine artiklov veľkoobchodné balenia. Takže pokiaľ si nekupujete jogurty po paletách a mlieko po kartónoch, asi nebudete tým pravým zákazníkom. Televízor či video si určite možete kúpiť po jednom kuse a tiež často vo výhodnej cene, ale sortiment týchto komodít určite nemôže konkurovať špecializovaným predajniam.

V každom prípade okrem štyristo nových pracovných miest, ktoré spoločnosť METRO vytvorila, prinesie otvorenie predajne aj možnosť spolupráce pre miestnych výrobcov. "Snažili sme sa vybrať tých najlepších dodávateľov z radov miestnych podnikateľov, ktorí nám budú schopní dobrý a kvalitný produkt, ktorý samozrejme doplníme o výrobky najznámejších svetových výrobcov," uviedol generálny riaditeľ Metro C&C Slovakia Jean Luc Tuzés.

Pokiaľ by ste si aj vy radi nakúpili v METRE registrácia je prvou podmienkou, ktorú musíte splniť, pretože služby spoločnosti nie sú určené pre širokú verejnosť. Náborová kampaň medzi podnikateľmi košického regiónu skončila zaregistrovaním viac ako 45 000 potencionálnych zákazníkov. Pokiaľ kartu METRO ešte nemáte, zaregistrovať sa môžete prostredníctvom obchodných zástupcov v mieste bydliska alebo recepcii ťahanovského METRA. Bez karty vás totiž do predajne nepustia.

Text a foto Karol Hatala   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606