magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Sadoch and Torysou rozhodli o evakuácii 20 rodinných domov
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Jun 05 2006 - 10:21 GMT
(TASR) - Najkomplikovanejšiu povodňovú situáciu v Košickom kraji v súčasnosti spôsobuje rieka Torysa v obci Sady nad Torysou v okrese Košice okolie. V týchto chvíľach začínajú prípravy na evakuáciu obyvateľov 20 rodinných domov.

Podľa spresnenia Jany Haškovej z povodňovej služby Krajského úradu životného prostredia v Košiciach rozhodnutie padlo na rannom zasadnutí Krajskej povodňovej komisie. Starosta obce už ráno požiadal o pomoc pri vrecovaní. Na pomoc obci sú povolaní aj vojaci z Trebišova, v prípade zhoršenia situácie a nutnosti evakuovať ďalšie domy budú povolaní aj väzni z košického útvaru na výkon väzby. "Všetko sú to novopostavené domy v bezprostrednej blízkosti toku rieky. V obci vyťahujeme vodu, brehy sme spevnili vyše 1800 vrecami s pieskom, ale voda stále stúpa a tak bolo nevyhnutné pristúpiť k evakuácii," uviedol pre TASR starosta obce Jozef Adamkovič.


Vývoj povodňovej situácie v kraji monitorujú členovia KPK aj vrtuľníkom.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606