magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Stredisko hybridnej pošty otvorili v Košiciach
@ Aktuálne -> Služby      Oct 19 2006 - 09:53 GMT
(TASR) - Výhody klasickej a elektronickej pošty spája Stredisko hybridnej pošty (SHP), ktoré dnes po skúšobnej prevádzke otvorila v Košiciach Slovenská pošta, a. s. Ide po Bratislave už o druhé takéto moderné pracovisko, ďalšie by mali postupne zriadiť v Žiline.

"SHP je zamerané hlavne na služby veľkým bankovým a poisťovacím spoločnostiam, direct-mailovým firmám a každému, kto komunikuje s klientmi na báze hromadnej korešpondencie," vysvetlil význam SHP vedúci bratislavského pracoviska Dušan Pauliny.

Výhody sú v tom, že SHP šetrí prevádzkové a hlavne investičné náklady, pretože každá spoločnosť, produkujúca hromadnú korešpondenciu, si musí zakúpiť veľké technologické zariadenie pre tieto služby, ktoré im dokáže poskytnúť SHP.

Už teraz produkujú tieto strediská denne vyše 100 000 obálok. Klientmi sú bankové, lízingové, správcovské a dôchodcovské spoločnosti. V Košiciach je to napríklad firma U.S.Steel, či Východoslovenská energetika.

SHP poskytuje komplexné služby od bezpečného prenosu dát cez tlač, obálkovanie až po samotný podaj zásielok. V Bratislave je v prevádzke od marca 2002 a zameriava sa na spracovanie hromadnej korešpondencie ako sú výpisy z účtov, faktúry, informačné listy a podobne.

Nové pracovisko hybridnej pošty v Košiciach je v prevádzkovej poštovej budove na Thurzovej ulici. Dôležitým faktorom, ktorý ovplyvnil rozhodnutie zriadiť ho práve v Košiciach, je aj prítomnosť druhého najväčšieho Hromadného distribučného centra Košice 022 a novozriadená Pošta Košice 012 – Hromadný podaj.

Hybridná pošta je komunikačný nástroj, ktorý spája elektronickú a fyzickú komunikáciu, pričom jeho výhoda a úspešnosť je skrytá v kombinácii sily moderných informačných technológií a tradičnej pošty.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606