magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na burze práce v Košiciach ponúkajú pracovné miesta vo Veľkej Británii
@ Aktuálne -> Služby      Nov 15 2006 - 10:15 GMT
(TASR) - Spolu 15 zamestnávateľov a 3 personálne spoločnosti ponúkajú pracovné miesta vo Veľkej Británii a Severnom Írsku na pracovnej burze, ktorú v rámci Britských dní otvorili dnes v košickom Dome techniky.

Na dvojdňovom podujatí očakávajú približne 3 000 záujemcov, uviedol za organizátorov generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Sihelský. Podľa jeho slov ide už o 8. burzu práce, ktorá je osobitá tým, že je zameraná na jednu krajinu.

"Zamestnávatelia, ktorí prišli do Košíc z Anglicka ponúkajú špecifické pracovné pozície, napríklad v naftárskom a plynárenskom priemysle, ale aj v oblasti strojárstva, stavebníctva, poľnohospodárstva, reštauračných služieb, dopravy a podobne," spresnil Sihelský.

Britské dni, ktoré otvorila veľvyslankyňa Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Judith Macgregor, pripravila sieť EURES, čo sú európske služby zamestnanosti, podporujúce mobilitu pracovníkov v rámci EÚ a Európskeho hospodárskeho spoločenstva (EHS).

Podľa Sihelského od nášho vstupu do EÚ našlo krátkodobé či dlhodobé pracovné uplatnenie v Británii už vyše 44 000 Slovákov. V prvých etapách to boli hlavne robotnícke profesie, ale v súčasnosti už obsadzujú Slováci aj kvalitatívne vyššie pracovné miesta.

Britská veľvyslankyňa uviedla, že zamestnávatelia vo Veľkej Británii oceňujú kvalifikačné a osobnostné predpoklady Slovákov a na trhu práce ich uprednostňujú. Pripustila, že mzdové ohodnotenie je na začiatku nižšie ako u domácich zamestnancov, ale ak presvedčia svojimi kvalitami, vytvoria si predpoklady na vyššie ohodnotenie.

Sihelský odporučil využívať na hľadanie práce v zahraničí práve služby siete EURES, pretože sú transparentné, objektívne a bezplatné.

Britské dni v Košiciach zorganizovali pre tých, ktorí si hľadajú prácu v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska, prípadne o tom ešte len uvažujú, chcú sa stretnúť osobne so zamestnávateľmi z tejto krajiny, alebo ich zaujímajú informácie o životných a pracovných podmienkach. Počas Britských dní budú zamestnávatelia a personálne spoločnosti robiť výber pracovníkov na rôzne pracovné pozície, ako aj prezentácie svojich spoločností. Služby siete EURES sú bezplatné a vstup na Britské dni je voľný.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606