magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Na Ústavnom súde SR už pridelili sudcom spravodajcom štyri volebné sťažnosti
@ Aktuálne -> Verejná správa      Dec 05 2006 - 09:33 GMT
(TASR) - Na Ústavný súd SR dnes boli doručené ďalšie tri volebné sťažnosti. Plénum ÚS ich dnes spolu so včera doručeným podaním pridelilo sudcom spravodajcom. TASR to potvrdil poradca ÚS pre styk s médiami Štefan Németh.

Podľa jeho informácií jednotliví sťažovatelia žiadajú opakovať voľby do samosprávy v obci Kožkovce v okrese Humenné, sťažujú sa na priebeh volieb pre porušenie moratória v obci Nové Hony v okrese Poltár a rovnako pre porušenie moratória spochybňujú voľby starostu v Lovinobani v Lučeneckom okrese. V pondelok doručeným podaním žiada sťažovateľ vyhlásiť za neplatné voľby do Mestského zastupiteľstva v Martine.

Podľa zákona o Ústavnom súde podať sťažnosť pre neústavnosť alebo nezákonnosť volieb do orgánu miestnej samosprávy alebo proti výsledku volieb možno do 10 dní po oznámení výsledku volieb. Oficiálne výsledky zverejnila Ústredná volebná komisia 3. decembra čo znamená, že sťažnosti, ktoré budú podané neskôr ako 13. decembra, môžu byť ústavným súdom odmietnuté ako oneskorene podané.

ÚS SR sa po predchádzajúcich riadnych komunálnych voľbách, konaných 6. a 7. decembra 2002, zaoberal 32 volebnými sťažnosťami.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606