magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Trebuľa odmieta tvrdenia opozície o nedemokratickosti a plytvaní v KSK
@ Aktuálne -> Verejná správa      Dec 05 2006 - 09:36 GMT
(TASR) - Predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa odmieta kritiku pravicovej opozície (KDH, SDKÚ-DS) v Zastupiteľstve KSK, ktorá hodnotí jeho ročné pôsobenie vo funkcii ako nedemokratické, netransparentné a plytvajúce verejnými zdrojmi.

"Pocit predstaviteľov pravice, že boli vytlačení z rozhodovacích procesov, keďže nezískali post predsedu žiadnej komisie, nemôže predseda KSK ovplyvniť, nie je to v mojej právomoci," reagoval dnes Trebuľa. Podľa neho bolo to demokratické rozhodnutie zvolených poslancov kraja.

Trebuľa upozornil, že nárast rozpočtu KSK medzi rokmi 2005 a 2006 spôsobil rast počtu pracovníkov a zmena systému ich odmeňovania, ktorý bol tiež schválený v zastupiteľstve. Nárast medzi rokmi 2006 a 2007 zahŕňa úplne nové výdavky, ktoré v tomto roku neexistovali. Ide podľa neho najmä o splácanie úveru od Európskej investičnej banky, ktorý sa bude podpisovať 7. decembra. V rozpočte je zahrnutých takmer 19 miliónov na jeho splácanie. "Ďalších takmer 24 miliónov korún sme sa zaviazali splácať po dobu štyroch rokov na projekt VUC-NET. Pomerne vysokú čiastku znamenajú úroky z úverov, ale aj nájmy za naše vysunuté pracoviská," zdôraznil.

Trebuľa ocenil, že opozícia víta viacero koncepčných materiálov, ktoré úrad pripravil. O niektorých sa bude rokovať už na decembrovom rokovaní Zastupiteľstva KSK.

"KSK pripravuje procesný a personálny audit, ale čaká na rozhodnutie súvisiace so zánikom krajských úradov a presunom ich kompetencií. Tento proces prinesie ďalšie požiadavky na krajskú samosprávu, ktoré by mal audit zahŕňať. O prostriedky na finančne náročný proces auditu sa chce úrad uchádzať z európskych fondov," dodal predseda KSK.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606