magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košičanom pribudne na Vianoce verejné klzisko pri Blšáku
@ Aktuálne -> Služby      Dec 20 2006 - 08:36 GMT
(TASR) - K využitiu voľného času mladých Košičanov prispeje už počas tohtoročných Vianoc mobilná ľadová plocha na verejné korčuľovanie, ktorú v zábavnom areáli na Alejovej ulici neďaleko trhoviska Blšák pripravuje košická Mestská časť (MČ) Juh.

Skúšobná prevádzka klziska s rozmermi 20 krát 40 metrov sa začne 23. decembra popoludní, uviedol dnes pre TASR správca areálu Viliam Rác. Pri jeho výstavbe spojila prostriedky mestská časť, Magistrát mesta Košice a sponzorsky pomohla aj spoločnosť U.S.Steel. Hodnota diela je približne osem miliónov korún. Výhodou modernej chladiacej technológie je, že klzisko nebude závislé od počasia a ľad sa udrží až do teploty 12 stupňov Celzia. Po skončení sezóny technológiu demontujú a plochu využijú na iné účely. "Ide o nekomerčnú, neziskovú aktivitu samosprávy MČ a v popredí sú predovšetkým zmysluplné voľnočasové a protidrogové aktivity pre mladých ľudí," zdôraznil Rác.

Súčasťou slávnostného otvorenia mobilnej ľadovej plochy bude v sobotu karneval na ľade, modelový hokejový zápas, vystúpenie krasokorčuliarov a súťaže pod vedením detskej organizácie Frigo.

Nové verejné klzisko v športovo-zábavnom areáli na Alejovej ulici v Košiciach je súčasťou širšieho projektu samosprávy MČ Košice - Juh, ktorá tam už vybudovala tento rok detské športoviská, dopravné ihrisko s učebňou a ďalšie účelové objekty.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606