magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 12. Dec 2017,  meniny má
Vodné pólo: Na tri medailové miesta kvarteto kandidátov,o titule hovoria dvaja
@ Aktuálne -> Šport      Jan 18 2007 - 14:36 GMT
(TASR) - S medailovými ambíciami vstupuje do nového ročníka najvyššej domácej súťaže vodnopólový klub ŠKP Košice. Ako informovali jeho funkcionári, policajti majú pred sebou 46. sezónu a 45. rok bez prestávky v najvyššej federálnej a potom i slovenskej súťaži. Kým v kádri A-mužstva nedošlo k veľkým zmenám a vekový priemer je necelých 20 rokov, v 5-člennom výbore došlo k trom zmenám, pričom pribudli bývalí hráči Oto Bauer a Roland Kišš.

"Slovenský pohár na sklonku minulého roku ukázal pomer síl v súčasnom slovenskom vodnom póle. Je tu vyrovnanosť, kde každý vie s každým vyhrať a rozhoduje momentálna forma i športové šťastie. Domáce prostredie môže zohrať v tomto boji dôležitú rolu. Najzraniteľnejším postom v našom tíme sú najmä brankári, ale platí to aj o ostatných mužstvách," povedal kormidelník mužov ŠKP Košice Ladislav Vidumanský st., ktorý je zároveň aj trénerom slovenskej seniorskej reprezentácie. "Na MS v Melbourne sme sa neprebojovali, hlavným vrcholom roka bude septembrová európska OH-kvalifikácia. Zatiaľ sa o jej organizáciu prihlásilo Slovensko a Chorvátsko. S prípravou na OH-kvalifikáciu máme začať oficiálne 9. júla, istý je zatiaľ Dunajský pohár v Novákoch, ďalšie akcie vrátane sústredení upresníme po tom, čo bude známe, koľko financií bude mať tento rok náš zväz. Štartujeme totiž aj na ďalších významných podujatiach, zvlášť nákladné budú MS juniorov v USA," dodal L.Vidumanský.
Slovensko začína novú sezónu ako jedno z posledných na starom kontinente. Novinkou je po dlhých rokoch návrat k extralige so 6 tímami - NCHZ Nováky, ŠKP a ČH Hornets Košice, Slávia UK Bratislava, Topvar Topoľčany, KVP Komárno a tiež štvorčlenná I.liga, takže rovnako po dlhom čase bude z najvyššej súťaže vypadávať najslabší účastník. Extraliga však bude krátka, za 4 a pol mesiaca odohrajú účastníci najskôr základnú časť formou doma-vonku od 20. januára do 15. apríla a potom záverečné štyri turnaje od 21. apríla do 3. júna. Znamená to iba 22 extraligových stretnutí, čo je dosť málo.
Titul obhajujú NCHZ Nováky, ale podľa pohybu v kádroch ich najväčších konkurentov súťaž môže byť zaujímavejšia ako v minulých sezónach. "Prvý cieľ, víťazstvo v Slovenskom pohári koncom minulého roku sme už splnili, ten hlavný, obhájiť titul je pred nami a vyzerá to tak, že najviac nám budú konkurovať košické tímy. Odišli nám do Francúzska centri Martin Mravík (Nice) a Igor Cagalinec (Tourcoing), získali sme na hosťovanie reprezentanta Andreja Janíčka z Bratislavy, zo štúdia v USA sa vrátil Juraj Zaťovič a z Topoľčian prišiel Peter Gáfel," prezradil tréner chemikov Vladimír Prelovský.
Významne sa posilnil druhý košický tím ČH Hornets. Do kádra nového trénera Jozefa Salonnu pribudli viacerí skúsení hráči, dvojica poľských legionárov Sebastian Plech a Róbert Sekula, takže podľa slov viceprezidenta klubu Miroslava Pinčáka "máme ambície bojovať o titul a tajne dúfame, že by nám to mohlo výjsť." Odpisovať nemožno ani kolektív Slávie UK Bratislava, hoci po minulej sezóne sa skôr hráčsky oslabil. "Do ČH Hornets Košice odišiel Michal Brezina, do Novák Janíček, brankár Michal Hruška do francúzského Aix-les-Bains a Michal Kratochvíl do chorvátskeho VK Šibenik. Získali sme len Stanislava Vaňa z ŠKP Košice, pribudol Miloš Minich, ktorý sa po dlhšom čase vrátil do póla a hral naposledy v Novákoch, odkiaľ nás posilnili aj Rastislav Krasický, Marián Brida, Miroslav Gogoľa a Tooľčanec Tomáš Krajčovič. Konkurencia na medailové posty sa zvýšila, ale i tak chceme aj my jednu z nich," povedal predseda bratislavského klubu Jozef Mišík.
Program 1. dvojkola extraligy:
20. januára:16.00 NCHZ Nováky - Topvar Topoľčany, 18.15 ŠKP Košice - Slávia UK Bratislava, 19.30 ČH Hornets Košice - KVP Komárno
21. januára:9.00 ŠKP Košice - Komárno, 10.15 ČH Hornets-Slávia UK
Termíny ďalších stretnutí:
2. dvojkolo 3. a 4. februára, 3. dvojkolo 17. a 18. februára, 4. dvojkolo 3. a 4. marca, 5. dvojkolo 10. a 11. marca, 6. dvojkolo 14. a 15. apríla.
Turnaje: prvý 21.-22. apríla, druhý 5.-6. mája, tretí 19.-20. mája, štvrtý 2.-3. júna.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606