magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 18. Dec 2017,  meniny má
Igor Pokorný lieči podľa farieb a tvarov ľudského biopoľa
@ Rozhovory a reportáže      Feb 06 2007 - 08:52 GMT

Bankovanie


Igor Pokorný

Mohol byť operným spevákom alebo džezovým hudobníkom. Osud to však zariadil úplne inak. Vážne zdravotné problémy v ňom „prebudili“ vskutku nezvyčajné schopnosti. Košičan Igor Pokorný (31) jediným pohľadom odhalí choroby v tele človeka a väčšinu z nich dokáže aj liečiť. Jeho služby využívajú „obyčajní“ ľudia i viaceré celebrity známe z televíznej obrazovky.

Nebyť ťažkých alergií, Igor Pokorný dnes mohol vystupovať na slávnych operných scénach, alebo koncertovať so svojou džezovou kapelou. Profesori na košickom konzervatóriu, kde študoval operný spev, mu veštili hviezdnu kariéru. Hneď po škole preto nastúpil do Štátneho divadla. Už po dvoch predstaveniach však zistil, že to preňho nie je to pravé orechové. Operu preto zavesil na klinec a rýchlo presedlal na pop-music. Istý čas dokonca spolupracoval so známym košickým hudobníkom Mariánom Čekovským. Čoraz viac ho však lákala tanečná hudba a najmä džez. Plány mladého hudobníka náhle zmenili vážne zdravotné problémy. Na ťažké alergie mu lekári nasadili silné lieky, ktoré síce chorobu potlačili, ale z Igora zároveň akoby vysali všetok život. Na radu známeho sa preto začal lieči homeopatikami. A čuduj sa svete, jeho stav sa výrazne zlepšil! Práve vtedy sa s ním začali diať nezvyčajné veci...

Farby vraj signalizujú choroby

„Zrazu som si uvedomil, že ak sa sústredím, vidím okolo ľudí biopolia rôznych tvarov a farieb,“ spomína na podivný zážitok spred ôsmich rokov. Časom zistil, že jednotlivé tvary a farby signalizujú konkrétne choroby. „Ak je biopole zaoblené, celistvé a priesvitné, človek je úplne zdravý. Chorobné procesy sa začínajú už pri bielej farbe a čím je biopole tmavšie, tým je to horšie. Červená značí ťažké zápalové ochorenia, čierna dlhodobo choré tkanivo alebo orgán,“ objasňuje liečiteľ. Svojich „pacientov“ kuríruje výlučne prírodnými metódami – vlastnou energiou, teplom, špeciálnymi masážami a bylinkami. „Skvelé skúsenosti mám najmä s vákuovou masážou. Je účinnejšia ako klasická, lebo funguje na princípe odsávania svalu. Sklené banky sa nahrejú a priložia na chrbát. Vznikne podtlak a koža sa stiahne do nádobky. Žily prepúšťajú malé množstvo krvi, vďaka čomu sa tvoria látky zvyšujúce imunitu. Tie sa postupne dostávajú do celého tela,“ objasňuje princíp takzvaného bankovania. Pri moxe nahrieva akupunktúrne body, čo je rozhodne príjemnejšie ako vpichovanie ihiel. Na princípe tepla pracuje aj ušná sviečka. Je to vlastne stočená bavlnená látka namočená do včelieho vosku a éterických olejov, ktorá sa vkladá do ucha pacienta. Jej teplo sa takto dostáva do celého tela. Teplo je pritom všeliek, ktorý znižuje silu kŕčov, uvoľňuje bloky a dutiny a tlmí bolesti krčnej chrbtice.

Zázraky nesľubuje

Neexistuje choroba, ktorú možno vyliečiť lusknutím prstov. „Nepatrím k šarlatánom sľubujúcim nemožné na počkanie a zázraky do troch dní,“ tvrdí Igor Pokorný. Priznáva, že mnohí pacienti, ktorí nepochodili u študovaných lekárov, očakávajú zázraky práve od ľudových liečiteľov. „Nič také im nesľubujem. Je to dlhodobý proces, ktorý nemožno uponáhľať. Mnohí však čakajú výsledky už po prvej kúre. Pri dostatku trpezlivosti, pevnej vôle a disciplíny výsledky určite prídu. Vyliečil som napríklad muža odkázaného na dialýzu, poradil som si aj s ťažkým kožným ochorením. Pacient však musí dodržiavať isté zásady a pravidlá, inak to proste nejde. Úspešnosť jeho liečby závisí z 50 percent na ňom samotnom,“ zdôrazňuje a dodáva, že základným predpokladom na zlepšenie zdravia je zmena stravovacích návykov a pravidelný pitný režim, s ktorými súvisia očistné procesy v organizme. Pri dodržaní určitých zásad si totiž samotné telo začne vytvárať obranné mechanizmy, vďaka ktorým sa postupne zbavuje chorôb.

Nezvyčajnú schopnosť Igora Pokorného - určovať a liečiť choroby na základe farieb a tvarov biopoľa - využívajú zväčša ľudia okolo päťdesiatky. Výnimkou však nie sú ani podstatne mladšie ročníky. K jeho klientom patria obyčajní robotníci, úspešní manažéri i celebrity známe z televíznej obrazovky. O menách ale odmieta hovoriť. „Rešpektujem súkromie a anonymitu svojich pacientov. Sú pre mňa posvätné, nedotknuteľné. Takéto informácie sa do médií skrátka nedávajú,“ drží bobríka mlčanlivosti Igor Pokorný.

Marián Gladiš
Foto: Vladimír Mravec   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606