magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 18. Dec 2017,  meniny má
Marián Varga a Moyzesovo kvarteto v Dome umenia.
@ Rozhovory a reportáže      Feb 19 2007 - 13:27 GMT


Po nedávnych vystúpeniach v rámci projektu Satisfactory Laca Lučeniča a spoločnom koncerte s kapelou Tucan sa po relatívne krátkom čase opäť v Košiciach predstavil nestor domácej hudobnej scény a zároveň jeden z jej najvýraznejších a najrešpektovanejších reprezentantov, čerstvý šesťdesiatnik Marián Varga. Stalo sa tak v rámci aktuálneho turné určeného okrem pripomenutia si Vargovho životného jubilea predovšetkým na propagáciu nového albumu (Pavian Records), ktorý tento osobitý skladateľ a inštrumentalista zrealizoval spolu s Moyzesovým kvartetom (Stanislav Mucha – 1.husle, František Török – 2. husle, Alexander Lakatoš – viola, Ján Slávik – violončelo).

Tento album predstavuje pre všetkých Vargových fanúšikov skutočnú lahôdku. Album je rozdelený do troch častí, pričom prvú tvorí „Vianočná suita“, druhú časť úpravy skladieb mapujúcich obdobie od legendárneho albumu „Zvonky zvoňte“ až po úspešný titul „Solo in Concert“ spred štyroch rokov a tretiu „Antifona“ pre sólové violončelo a klavír. Mimochodom, v prípade tohto titulu nejde o prvú spoluprácu Vargu a Moyzesovcov. Tí sa už podieľali aj na nakrúcaní slávnych „Divergencií“, vtedy ešte ako Sláčikové kvarteto Vojtecha Magyara.

Čítaj celý článok.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606