magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 24. Nov 2017,  meniny má
Neville Staple & band v Colosseu...
@ Rozhovory a reportáže      Mar 05 2007 - 12:29 GMT
Aj napriek nie práve najvýraznejšej propagácii a vskutku psiemu počasiu sa na sklonku minulého týždňa v košickom klube Colosseum zišla pomerne slušná kôpka hudbychtivých, ktorí si prišli vychutnať jedinečný koncert niekdajšieho speváka legendárnej britskej formácie ska/2 tone formácie The Specials a jedného zo zakladajúcich členov Fun Boy Three – Nevilla Staple-a s jeho sprievodnou formáciou.

Sympatický černoch, ktorý sa v brandži pohybuje už viac ako tri desaťročia a okrem speváckeho oplýva aj talentom textárskym a skladateľským patrí medzi vplyvné osobnosti pop music. Na svojom konte má okrem iného spoluprácu s takými osobnosťami ako David Byrne, Elvis Costello, či Sting. K odkazu The Specials sa hlási množstvo populárnych zoskupení, vrátane takých formácií ako trebárs No Doubt... Neville a jeho spoluhráči zavítali do Košíc v rámci svojho aktuálneho turné, ktoré zahŕňa aj koncertnú zastávku v hlavnom meste, kde im bude robiť predkapelu iná, pre zmenu domáca legenda - špeciálne pri tejto príležitosti zreformovaná skupina Ventil RG.

V Košiciach sa išlo bez predskupiny a oproti avizovanému časovému termínu s hodinovým sklzom. Vystúpenie, aké Neville a spol. v Colosseu predviedli však rozhodne stálo za to. Takú interakciu medzi účinkujúcimi a publikom som aspoň ja osobne už dlho nezažil. Páni v elegantných oblečkoch pálili do publika jeden hit za druhým. Zneli také perly ako „Ghost Town“, „What Can I Do What Can I Say“, „Monkey Man“, „Leave It Out„ či „Too Hot“... Kapela šliapala ako švajčiarske hodinky a spolu frontmanom predviedli jednu po všetkých stránkach perfektnú šou, na ktorú budú tí, ktorým nebolo ľúto vyhodiť 350 korún za vstupenku určite ešte dlho spomínať. Košické publikum vytvorilo už tradične skvelú divácku kulisu - pod pódiom to skutočne žilo naplno. Rovnako výborná nálada vládla aj na pódiu – Neville a spol. boli s priebehom večera zjavne spokojní. Koncert bol podľa môjho názoru sviatkom nie len pre priaznivcov ska, ale dobrej muziky vôbec. Záverečná prídavková séria, ktorú si publikum vynútilo neúnavným skandovaním bola dôstojným zakončením tohto skvelého koncertného večera.

Igor PETRUŠKA
Foto: Karol HATALA   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606