magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košické letisko prepravilo vo februári medziročne o 26 % viac cestujúcich.
@ Aktuálne -> Doprava      Mar 20 2007 - 04:07 GMT
(TASR) - Letisko Košice vybavilo vo februári 2007 o 26 % viac cestujúcich ako vo februári 2006. Nárast je evidentný predovšetkým na vnútroštátnych linkách, kde sa zaznamenal vyše 37-% rast prepravených cestujúcich. U medzinárodných letov sa ich počet zvýšil o 18 %."Na pravidelnej linke medzi Košicami a Bratislavou bolo vo februári prepravených 10 699 pasažierov. Z celkového počtu cestujúcich pripadalo na medzinárodnú prepravu 10 584 cestujúcich," informovala TASR výkonná riaditeľka letiska Marta Horváthová.

Ako ďalej dodala, v prvých dvoch mesiacoch tohto roka vzrástol počet cestujúcich oproti rovnakému obdobiu minulého roka o 20 % na 43 060 cestujúcich. Pravidelné linky do Bratislavy, Prahy a Viedne využilo 42 068 cestujúcich. Na nepravidelných linkách letelo 992 cestujúcich.
Z košického letiska lieta na pravidelnej linke do Bratislavy letecká spoločnosť SkyEurope Airlines, do Prahy České aerolinie a do Viedne Austrian Airlines Group (AUA).
V počte prepravených osôb je na 1. mieste za február 2007 letecká spoločnosť SkyEurope Airlines, ktorá využíva na svojich linkách výlučne lietadlá typu Boeing 737. Za ňou nasledujú České aerolinie a Austrian Airlines.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606