magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 24. Nov 2017,  meniny má
Kim Wilde v Steel Aréne.
@ Rozhovory a reportáže      Mar 26 2007 - 13:48 GMT


Odhadom zhruba sedem tisíc fanúšikov si prišlo vychutnať do košickej Steel Arény jedinú koncertnú zastávku popovej ikony 80. rokov – britskej speváčky Kim Wilde na Slovensku. Stalo sa tak v rámci jej práve prebiehajúceho turné, určeného na okrem iného aj na podporu vydania jej zbursu nového štúdiového albumu s názvom „Never Say Never“, ktorý okrem novinkových skladieb obsahuje aj niekoľko remakov speváčkiných starších hitov.

Ešte predtým, ako na pódiu Steel Arény odštartovala so svojou sprievodnou kapelou, v ktorej jej na mimochodom pódiu sekundujú i jej brat - gitarista Ricky, inak autor mnohých sestriných hitov (okrem iného aj „Kids in America“) a sestra Roxanne na poste vokalistky, zhruba hodinu a pol trvajúcu koncertnú šou, čelila v priľahlom Club hoteli na tlačovej besede otázkam košických novinárov. Na tlačovku prišla v dobrej nálade, bez problémov sa počas celého jej priebehu nechala fotografovať... Musím poznamenať, že vyzerá stále veľmi dobre. Kim Wilde je typ ženy, ktorej roky, ani tých niekoľko kilečiek navyše rozhodne na kráse neuberá, práve naopak... Počas tej zhruba pol hodinky porozprávala o svojej rodine, i práci záhradnej dizajnérky, ktorej sa vraj stále intenzívne venuje, o tom, ako sa popri hudbe snaží zvládať materské povinnosti, no i svojom otcovi – Martym Wilde-om, ktorý sa v hudobnom biznise pohybuje už celé polstoročie, čo si začiatkom tohto roka aj on pripomenul rozsiahlym, koncertným turné, ktoré absolvoval so svojou sprievodnou kapelou The Wildcats.

Setlist jej večerného vystúpenia, ktoré odštartovalo introm zloženým zo zmixovaných fragmentov jej najväčších hitov, pozostával ako z nových skladieb z aktuálneho titulu, tak z výberu toho najúspešnejšieho z jej doterajšej tvorby, takže popri skladbách ako „Together We Belong“, či „Baby Obey Me“ v ňom nechýbali ´kúsky´ako „You Keep Me Hangin' On“, „Cambodia“ (s ktorej remake v súčasnosti boduje v nezávislých hitparádach severská formácia Apoptygma Berzerk pozn.red.), „Never Trust A Stranger“, „Stone“, či „Chequered Love“, ktorou celú šou odštartovala. Zvukári sa snažili nešťastnú akustiku Steel Arény ´vychytať´ čo najlepšie, čo sa im napokon ako tak podarilo, i keď po zvukovej stránke to rozhodne stopercentné nebolo. Na druhej strane, prítomnosť dvojice veľkoplošných obrazoviek po stranách pódia, na ktorých bol počas väčšiny koncertov namiesto detailov z pódia záber na celú kapelu z pohľadu od mixážneho pultu, mi prišla tým pádom v podstate zbytočná...

Pravdu povediac, aj keď medzi reprezentantmi popovej produkcie 80. rokov mám zopár obľúbencov, produkcia Kim Wilde ma nikdy nejako neoslovila. A tento názor nezmenilo ani jej piatkové vystúpenie. Možno je to tým, že mi mnohé skladby zneli až príliš rovnako – v štýle klávesový riff podfarbený našliapnutými, punkovo priamočiarymi gitarami, do toho sem tam nejaká pomalá vec... Napriek tomu treba uznať, že ako speváčka podáva stále veľmi dobre výkony. Myslím, že ´utiahnuť´ napríklad záver refrénu spomínanej „Never Trust A Stranger“, je s pomocou vokalistky pomerne veľký kumšt.

Prekvapením finálovej časti večera bolo nesporne zaradenie coververzie veľkého hitu Depeche Mode – „Enjoy The Silence“, ktorým Kim so svojou spoľahlivo šliapajúcou kapelou za chrbtom Steel Arénu solídne rozhýbala. V jej závere nechýbala ani známa „Anyplace Anywhere Anytime“ – inak známa ako dueto s nemeckou speváčkou Nenou, ktorej hitparádový úspech mal vraj tiež svoj podiel na tom, že sa pani Wildeová opäť rozhodla rozdúchať svoju už pohasnutú hudobnú kariéru.

Spokojné publikum si na úplný záver vynútilo ešte prídavkovú sériu, v rámci ktorej sa Kim a spol. rozlúčili s Košicami hitmi „You Came“ a, pochopiteľne, „Kids in America“.

Kompletný setlist pre skalných:

Chequered Love
Stone
View From A Bridge
Baby Obey Me
I Fly
Never Trust A Stranger
Perfect Girl
Chasing Cars
Cambodia
Together We Belong
Tuning In Tuning On
Four Letter Word
Game Over
Anyplace Anywhere Anytime
Enjoy The Silence
You Keep Me Hangin' On

Prídavky:

You Came
Kids In America

Igor PETRUŠKA
Foto: Karol HATALA (live) & Miroslav VACULA (tb)   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606