magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Bezplatné pozorovanie jarnej migrácie vodného vtáctva.
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Mar 30 2007 - 06:12 GMT
(TASR) – Slovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife (SOS/BirdLife) Slovensko chce v týchto dňoch upozorniť na jedinečnú jarnú migráciu tisícok jedincov vodného vtáctva bezplatnou terénnou exkurziou. Chránené vtáčie územie Senné patrí medzi jedinečnú lokalitu vodného vtáctva, ktorá svojím významom presahuje hranice Slovenska. K najzaujímavejším vtáčím druhom, ktoré môžeme pozorovať v tomto období, patria žeriavy, volavky, lyžičiare, šabliarky, stovky bahniakov, čajok a rôznych druhov kačíc.

”Pripravili sme autobus, ktorý pôjde po trase Košice-Michalovce-Iňačovce a späť. Akcia je bezplatná. Jediné, čo si musí účastník priniesť, je dobrá obuv, oblečenie, občerstvenie a dobrá nálada," pozýva jeden z organizátorov terénnej exkurzie Ján Uhrín zo SOS/BirdLife Slovensko.
Východiskom exkurzie je obec Iňačovce, z ktorej sa účastníci v sprievode profesionálnych ornitológov presunú k rybníkom v Národnej prírodnej rezervácii Senné.
Ornitologický autobus vyráža v nedeľu o 8. h z parkoviska na autobusovej stanici v Košiciach. Záujemcov z Michaloviec, ktorí sa zhromaždia na autobusovej stanici, vyzdvihne o hodinu neskôr.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606