magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V budúcom roku pribudne priama letecká linka Košice-Londýn.
@ Aktuálne -> Doprava      Apr 17 2007 - 10:41 GMT
TASR) - Najpopulárnejšou destináciou pre cestujúcich z Košíc je Londýn, s prestupom v Bratislave. Uviedla to pre TASR riaditeľka košického letiska Marta Horváthová na základe nedávneho dotazníkového prieskumu. Priama linka Londýn-Košice by mala začať premávať už na budúci rok.

"V súčasnosti by sme nenaplnili päťkrát týždenne linku do Londýna. Podľa prieskumov vychádza, že v roku 2008 by sme dva- až trikrát týždenne dokázali naplniť linky do a z Londýna. Veľmi by nám pomohli investície do propagácie tohto regiónu z hľadiska turistického ruchu, pretože v tom zatiaľ vidíme veľké rezervy," reagovala riaditeľka na otázku TASR, prečo sa z Košíc nelieta priamo do Londýna.
Podľa dotazníkového prieskumu letiska takmer 14 % pasažierov pokračuje z Bratislavy do Londýna. Na druhom mieste je Manchester a Dublin.
Prieskum spokojnosti dopadol na košickom letisku podľa slov riaditeľky dobre. V prevažnej miere sú cestujúci spokojní s kvalitou služieb, spôsobom odbavenia, čistotou, či s bezpečnostnými opatreniami a kontrolami.
"Samozrejme máme aj nespokojných cestujúcich. Sťažnosti riešime osobnými pohovormi, vysvetľovaním, najmä v otázke bezpečnosti: prečo musíme odoberať nebezpečné predmety, prečo sa musíme zaoberať kontrolou tekutín a podobne," dodala riaditeľka.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606