magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 18. Dec 2017,  meniny má
Obchodné centrum Optima sa rozrastie, pribudne Kika i multiplexové kino.
@ Rozhovory a reportáže      Apr 24 2007 - 12:30 GMT


Najväčšie obchodné centrum v Košiciach a na východnom Slovensku už čoskoro poriadne narastie. Jeho majitelia sa totiž rozhodli realizovať druhú stavebnú etapu, vďaka ktorej sa Optima rozšíri na takmer dvojnásobok súčasnej plochy. K terajšej obchodnej galérii a hypermarketu Hypernova (rozprestierajú sa na ploche cirka 32 000 štvorcových metrov) pribudne 15-tisíc štvorcových metrov predajnej plochy (Optima Mall) a dom nábytku rakúskej firmy Kika s rozlohou ďalších 15 000 m2 podlahovej plochy. Vďaka tomu už nebudú musieť východniari cestovať za kvalitným nábytkom až do Bratislavy, kde zatiaľ ako v jedinom meste na Slovensku sídlia pobočky nábytkárskych koncernov Kika aj Ikea.

Po rozšírení obchodného centra sa celkový počet komerčných prevádzok v Optime zvýši zo súčasných 90 na 125. Stavba bude navonok pôsobiť ako jeden komplex, vnútorne však bude členená do niekoľkých segmentov. Zákazník vstúpi do novej časti „suchou nohou“ vďaka priamemu napojeniu obchodného móla. Hlavná časť prístavby bude dvojpodlažná. Na susedný jednopodlažný objekt, ktorý bude určený veľkým retailovým prevádzkam, bude nadväzovať trojpodlažná budova nábytkárskej spoločnosti Kika. Na jej najvyššom poschodí by mala fungovať aj oddychová zóna s reštauráciou a zábavným parkom pre deti. O konkrétnych predajcoch v prvých dvoch častiach nového komplexu je podľa vedenia OC Optima zatiaľ priskoro hovoriť.

„Rokovania s budúcimi nájomcami ešte nie sú ukončené, a preto je predčasné uvádzať konkrétne mená. Súčasťou nového komplexu však bude určite multiplexové kino so siedmimi kinosálami,“ povedal pre Cassovia.sk manažér obchodného centra Peter Šimkanin.

Pozemok, na ktorom vyrastie „nová“ Optima, bol dosiaľ nevyužívaný, respektíve slúžil ako zatrávnená plocha. Okrem spomínaných budov na ňom investor – košická spoločnosť Palm Corp s.r.o. – postaví aj nové parkovisko pre 600 osobných áut. Vďaka tomu sa počet parkovacích miest v areáli Optimy zvýši až na 1 600. Termín začiatku stavebných prác je zatiaľ neznámy.

„Závisí od termínu získania stavebného povolenia. Dúfame, že to bude v priebehu najbližších dvoch až troch mesiacov. Predpokladaný termín slávnostného otvorenia prístavby závisí od termínu zahájenia stavebných prác, ale pokiaľ sa veci neskomplikujú, otvorenie nových prevádzok je reálne na jar roku 2008,“ uviedol P. Šimkanin.

Súčasťou plánovaných prác je aj výstavba novej prístupovej cestnej komunikácie smerom od neďalekého obchodného centra Baumax. Po dostavbe bude celý areál Optimy, vrátane parkovísk, zaberať plochu okolo 120-tisíc štvorcových metrov.

Marián Gladiš
Grafické vizualizácie: Broadway Malyan   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606