magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 18. Dec 2017,  meniny má
Je čas vrátiť sa domov...
@ Rozhovory a reportáže      May 23 2007 - 10:45 GMT
„ U.S.Steel (USS) Košice, Centrum ekonomického rozvoja (EDC) aj takýmito slávnostnými chvíľami a oznámeniami napĺňa svoju misiu“. Povedal to v utorok pri príležitosti oznámenia britskej spoločnosti Hi-Technology Group, ktorá v júli otvorí svoju pobočku v Košiciach, generálny manažér EDC Juraj Augustín. Podľa jeho slov EDC úzko spolupracuje s inštitúciami Košického samosprávneho kraja (KSK) na „priťahovaní zahraničných investorov“.

Na konkrétnej investícii spolupracovali analytici z EDC s odborom regionálneho rozvoja KSK a vytvorili synergický efekt, ktorý sa skončil slávnostným oznámením. Ale súčasne sa začína ďalšia etapa - existenciou novej firmy v Košiciach. USS bude naďalej podporovať všeobecný rozvoj regiónu, cez EDC otvára aj nové oblasti jeho rozvoja. „ Ide o využívanie fondov EÚ a vytváranie tréningových centier pre stredoškolsky odborne pripravenú mládež podľa konkrétnych požiadaviek etablovaných investorov“, povedal J.Augustín. Spolupráca s Hi-Technology Mouldings Slovakia bude podľa neho pokračovať aj vo vyhľadávaní vhodných kandidátov na základe požiadaviek tohto nového košického závodu. „Chceme, aby sa čo najširšia verejnosť dozvedela o tejto možnosti a aby kandidáti, ktorí sa chcú stať zamestnancami tejto spoločnosti, zasielali svoje žiadosti so životopismi“.
Problém s vyhľadávaním odborníkov na dané kvalifikované profesie potvrdila aj predsedníčka predstavenstva IQ Servis, a.s. Mária Grochová. Táto spoločnosť, ktorá pomáhala okrem iných aj Angličanom pri riešení personálnych otázok, musela konštatovať, že na východom Slovensku začína byť nedostatok kvalifikovaných pracovníkov. Napríklad už dva mesiace zatiaľ márne hľadajú človeka na pozíciu generálneho manažéra pobočky a nájsť kandidátov aj na iné posty je problém. „Myslím si, že dozrel čas napísať všetkým bystrým ľuďom, ktorí odtiaľ odišli na západ od Košíc za kariérou, že majú možnosť vrátiť sa domov“, povedala M.Grochová.

-lak   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606