magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Trebuľa: Verejnosť treba lepšie informovať o zámeroch so širokorozchodnou traťou.
@ Aktuálne -> Doprava      May 31 2007 - 03:16 GMT
(TASR) - Na včerajšom výjazdovom rokovaní vlády v Sobranciach za účasti predstaviteľov miestnej a regionálnej samosprávy odznela aj téma predĺženia širokorozchodnej trate z Čiernej nad Tisou do Bratislavy.

Ako uviedol po rokovaní predseda Košického samosprávneho kraja Zdenko Trebuľa, o zámeroch, ktoré súvisia s vybudovaním širokorozchodnej trate je potrebné oveľa podrobnejšie informovať verejnosť. Informácie, ktoré kolujú, totiž podľa neho prinášajú prirodzenú nervozitu u obyvateľov v oblasti Čiernej nad Tisou, v Dobrej a Košiciach, kde sú plánované kapacity.
Na otázku či súhlasí s predĺžením širokorozchodnej trate smerom na západ Trebuľa odpovedal: "Nepoznám tento projekt do podrobností, aby som dával takéto stanovisko, som za to, že čo je vybudované, aby sa prevádzkovalo, aby sa aj v budúcnosti zabezpečil chod a ak je to v súlade s ďalším projektom a nevidím v tom problém."
Zopakoval, že v každom prípade je potrebné komunikovať s verejnosťou a informácie z úrovne Železníc Slovenskej republiky a ministerstva dopravy poskytovať aj "nám na úrovni samosprávy".   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606