magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 18. Dec 2017,  meniny má
Do Košíc mieri ďalší obchodný reťazec – rakúsky City Center.
@ Rozhovory a reportáže      Jun 07 2007 - 10:47 GMT

Záujem postaviť v našom meste jedno zo svojich obchodných centier City Center prejavila bratislavská developerská skupina Alfa Development. Tá plánuje v najbližších rokoch vybudovať pod touto značkou desať až pätnásť nákupných stredísk po celom Slovensku. Už v tomto roku otvorí prvé tri prevádzky vo Zvolene, Lučenci a v Ružomberku. Ďalšie by mali v rýchlom slede pribudnúť v Petržalke, Banskej Bystrici, Nitre, Trnave, Komárne, Liptovskom Mikuláši a Lučenci a v ďalšej fáze aj v Trenčíne, Martine, Prešove a v Košiciach.

Obchodné centrá City Center úspešne fungujú v Rakúsku a Maďarsku a snažia sa o prienik aj na chorvátsky trh. Ide o developerský projekt rakúskej spoločnosti Immoproject, ktorú na Slovensku „zastupuje“ bratislavská eseročka Alfa Development. Slovenské nákupné centrá City Center budú mať jednotný dizajn – okrem spoločnej značky aj takmer totožnú architektúru. Pôjde o nákupnú zónu s dvoma alebo troma jednopodlažnými budovami so samostatnými vchodmi do jednotlivých obchodov a s vonkajšou promenádou, ktorá vznikne zastrešením priestranstva pred výkladmi. Nepôjde teda o „klasickú“ nákupnú galériu ako v známych shopping centrách typu Optima, Cassovia, Galéria, Aupark a podobne. Súčasťou obchodných centier budú aj predajne potravín, ktoré by mal prostredníctvom svojej rakúskej pobočky Hofer obsadiť nováčik na slovenskom trhu – nemecký potravinový diskontný reťazec Aldi. Chýbať by nemali ani reštaurácie a prevádzky rýchleho občerstvenia a, samozrejme, centrálne priestranné bezplatné parkovisko.

Termín začiatku výstavby košického centra ani miesto, kde City Center vyrastie, nateraz nie sú známe. Čosi však možno vytušiť podľa situácie v iných slovenských mestách, kde už výstavba dostáva konkrétnejšie črty. Alfa Development plánuje budovať jednotlivé prevádzky mimo centrálnych mestských zón, vďaka čomu chce ponúkať zákazníkom tovary za podstatne nižšie ceny ako vo veľkých nákupných strediskách v centrách miest. Všetky obchodné centrá reťazca City Center zároveň vyrastú v blízkosti niektorej konkurenčnej prevádzky hypermarketu, len pár krokov od nejakého miestneho sídliska. Napríklad vo Zvolene postavia City Center v blízkosti Sídliska Západ oproti predajni Metra, v Lučenci na Haličskej ceste naproti Sídlisku Rúbanisko v susedstve predajne Hypernova a neďaleko ďalšej diskontnej predajne. V Ružomberku bude stáť City Center na Bystrickej ceste blízko Sídliska SNP na pozemku hraničiacom s predajňou Kaufland atď. Z uvedeného možno dedukovať, že košický City Center by mohol stáť hneď na niekoľkých zaujímavých miestach. Povedzme na Sídlisku Ťahanovce v blízkosti diaľničného privádzača smerom na Prešov na ladom ležiacej pôde oproti veľkopredajni Metra (vážnym problémom sú však majetkovo a vlastnícky nevysporiadané pozemky), alebo na Sídlisku Železníky v susedstve obchodného centra Cassovia či niekde na Furči, Nad jazerom alebo Sídlisku KVP... Múdrejší budeme až o niekoľko mesiacov. Už teraz sa však údajne môžeme tešiť na skvelé nákupy sa skutočne skvelé ceny!

Marián Gladiš
Grafická vizualizácia: Alfa Development   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606