magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Tenis-Fed: Cibulková chce proti Srbkám prekvapiť, Mihal zatiaľ spokojný.
@ Aktuálne -> Šport      Jul 11 2007 - 10:02 GMT
(TASR) - Do prípravy slovenského tímu na barážové stretnutie tenisového Pohára federácie v Košiciach proti Srbsku (14.-15. júla) sa v stredu zapojila už aj Dominika Cibulková. Zverenka trénera Vladimíra Pláteníka si predpoludním prvýkrát vyskúšala tvrdý povrch Latex-it v Steel aréne. Slovenská dvojka musela minulý týždeň pre zranenie chrbta odstúpiť z turnaja ITF v talianskom Cuneu, no jej zdravotný stav sa v uplynulých dňoch zlepšil a na baráž o účasť v II. svetovej skupine Fed Cupu sa teší.

"Ak sa mi do soboty nič nestane a budem si dávať pozor na tie kríže, tak dúfam, že to bude v poriadku. Ešte dostanem nejakú infúziu, takže si myslím, že by to mohlo byť v pohode," povedala Cibulková, ktorá chce proti Srbkám prekvapiť. "Rozhodujúce budú výkony a to, či budeme dobre hrať. Určite bude veľa záležať aj od súperiek, ale hlavne od nás. V tenise je to 80 percent o hlave, takže si myslím, že to bude všetko v tej hlave. Nemám čo stratiť, lebo Jelena Jankovičová i Ana Ivanovičová sú superhráčky. Obidve sú v Top ten, takže môžem len prekvapiť," dodala Cibulková.
Košice budú dejiskom stretnutia Pohára federácie po vyše desaťročnej prestávke. V pamätnom súboji Slovenska so Švajčiarskom vtedy nastúpila aj košická rodáčka Martina Hingisová, teraz do metropoly východného Slovenska opäť zavíta mimoriadny atraktívny a silný súper. Upravené hľadisko s kapacitou 6200 miest bude podľa všetkého zaplnené do posledného miesta v očakávaní, že konečný výsledok bude opačný ako proti Švajčiarsku (2:3). Kapitán slovenského tímu Mojmír Mihal považuje Srbky za favoritky, no verí, že jeho zverenky v domácom prostredí nepredajú kožu lacno.
"Aj keď v Košiciach ešte nie sú Daniela Hantuchová so Janette Husárovou, som s nimi v spojení. Určite sa na tento zápas tešia, pripravujú sa individuálne. Myslím si, že nálada je dobrá. Podmienky, ktoré tu pre nás vytvorili, sú pre nás sú vynikajúce. Ďakujem organizátorom, že sa skutočne postarali o nás. Hala je nádherná a všetko je veľmi dobre pripravené, takže v takýchto podmienkach je radosť hrať. Som presvedčený, že koncom týždňa predvedú hráčky svoje najlepšie výkony," povedal Mihal. Na otázku, či má najnovšie informácie zo srbského tábora, vtipne poznamenal:" Takú rozviedku nemáme, pripravujeme sa na stretnutie a pri piatkovom žrebovaní uvidíme, v akom zložení proti nám Srbsko nastúpi," dodal slovenský kapitán, ktorý mediálnym šumom o možnej neúčasti srbskej dvojky Ivanovičovej zatiaľ nepripisuje veľký význam.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606