magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 17. Dec 2017,  meniny má
Omlaďme si organizmus chlorellou...
@ Rozhovory a reportáže      Jul 11 2007 - 16:08 GMT

Dnes vieme, že pokusné bunky v živých roztokoch žijú rôzne dlho, a to v závislosti od nasledujúcich faktorov. Ak sa do živého roztoku pridajú toxické látky, bunky starnú rýchlejšie a prepis DNA sa zhoršuje. Ak sa roztok prečistí a doplní prírodnými vitálnymi látkami, bunky sa dožijú genetického maxima. Možnosť omladiť organizmus prirodzenými čistením a sýtením tela existuje.

Bunková hygiena

„Chlorella je smaragdový džbán, ktorý preteká energiou Zeme, Slnka a Vody. Táto sladkovodná riasa s veľkosťou červenej krvinky je odveký, vitálny a neuveriteľne prispôsobivý organizmus. Je to krásna zelená bunka, ktorá kypí životom. Je obdarená práve tými vlastnosťami, ktoré sa dnešnému a unavenému svetu nedostávajú. Pravidelným užívaním postupne získame jej vlastnosti“- takto charakterizuje chlorellu známy japonský liečiteľ Mirohito.

Chlorellu skúmali rôzne renomované inštitúcie, ako napríklad Rockefelerova nadácia, NASA, Caerniegeho inštitút, ako nutrične hodnotnú potravinu s očistnými vlastnosťami. Chlorella totiž sýti i lieči. Náš organizmus tvorí približne 70 biliónov buniek. Každá bunka, a rovnako celý organizmus, potrebuje hodnotnú stravu a dokonalé vylučovanie. Chlorella bunky prečisťuje. Pre vedu ju objavil ešte v roku 1890 mikrobiológ M.W.Beijernick. V päťdesiatych rokoch 20. storočia vedecký svet chlorellu skúmal ako prípadný zdroj potravy. Očistné vlastnosti sledovali najmä v Japonsku, kde národ po vojne trpel rádioaktívnou toxicitou. Vedci zistili, že táto riasa je vhodná nielen ako potrava, ale i na liečbu a prevenciu chorôb.

Čo je chlorella?

Je to jednobunková smaragdovo-zelená mikroskopická sladkovodná riasa. Jej nádherná zeleň predpovedá, že je najbohatším zdrojom rastlinného farbiva chlorofylu. V lekárstve sa chlorofyl používa ako protizápalový prostriedok a dezodorant. Ústne vody, žuvačky, zubné pasty, dezodoranty obsahujú chlorofyl pre jeho schopnosť odstraňovať pachy. Vnútorná očista organizmu chlorofylom je zdravotnou, kozmetickou i estetickou záležitosťou. Užívať chlorellu – to je vlastne bunková hygiena. Obsahuje 10-krát viac chlorofylu ako lucerna a urýchľuje hojenie rán, vredov a zápalov. Očistné kúry pôsobia predovšetkým vďaka enzýmom a chlorofylu. Organizmus sa zbavuje toxických látok a zlepší sa okysličenie krvi.

Chlorella obsahuje aj vlákninu. V našom organizme sa postupne uskladňujú ťažké kovy a jedy zo stravy a ovzdušia. Na stenách čriev sú mnohoročné usadeniny. Vláknina z chlorelly tento odpad viaže a odvádza z tela., urýchľuje sa vylučovanie toxínov, podporuje vyprázdňovanie čriev, pôsobí na zníženie hmotnosti. Neodstraňuje tuky, ale odpadové látky.

Riasa bohatá na minerály

Konzumovaním sladkostí, varenej a živočíšnej stravy, ktorá je kyselinotvorná, trpíme nerovnováhou kyselín a zásad. Kyslé prostredie vytvára pre nebezpečné organizmy živnú pôdu. Napríklad zdravý novorodenec má vnútorné prostredie slabo zásadité, pacienti v pokročilom štádiu rakoviny vykazujú vysokú kyslosť organizmu. Zásadotvorné vnútorné prostredie zlepšuje podmienky pre prirodzené obranné mechanizmy. Vznikne tak menej bunkového odpadu. Chlorella nie je liek, ale predsa lieči. Je bohatá na vitamíny, najmä na vitamín B12 i ďalšie vitamíny skupiny B, ktoré zvyšujú odolnosť proti stresu. Obsahuje molekuly mladosti – antioxidanty, vitamín C a predovšetkým betakarotén. Riasy sú bohaté aj na minerály. Obsahujú viac železa ako napríklad špenát, 11-krát viac vápnika ako kravské mlieko, horčík. Minerály doslova vytláčajú z organizmu ťažké kovy. Pomáhajú bunkám prijať vodu, a tak umožnia vyplavovať z tela toxíny. Chlorella neničí vírusy ani baktérie, neotupuje akútnu bolesť, posilňuje však imunitu a rieši problémy dlhodobo. Neužívame ju preto, že nás niečo bolí, ale preto, že máme rozum. Riasa totiž pomáha telu, aby si pomohlo samo. Posilňuje imunitu celostným pôsobením, a vďaka čisteniu naštartuje obranné mechanizmy, omladzuje organizmus, vitalizuje bunky, pôsobí zásadotvorne, stimuluje rast a vývoj človeka, pomáha diabetikom. Chráni srdce a cievy, znižuje cholesterol, pôsobí preventívne proti onkologickým ochoreniam, zápalom, alergiám.

Ako ju užívať?

Chlorellu treba užívať dlhodobo. Je užitočná aj pre deti. Pomáha pri prevencii detskej anémie. Zlepšuje vstrebávanie a čistí tráviaci trakt. Dobre sa znáša aj s liekmi. Použiť ju možno aj pri porezaní, škrabnutí, vyrážke, je vhodná aj na vonkajšie použitie. Stačí rozdrviť tabletky na prášok, zmiešať ho s vodou a potierať rany. Pravidelné užívanie chlorelly sa prejaví až po treťom mesiaci užívania, vtedy nastáva harmonizácia organizmu. Očista vrcholí v šiestom mesiaci. Význam riasy spočíva v jej dlhodobom užívaní. Organizmus si ničíme desaťročia, nemôžeme chcieť, aby sa výsledky objavili okamžite. Organizmus potrebuje na regeneráciu svoj čas.


Pripravila: Malva POKORNÁ   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606