magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 18. Dec 2017,  meniny má
Na Mlynskej vyrastajú luxusné byty pre superboháčov – najdrahší bude stáť vyše 15 miliónov!
@ Rozhovory a reportáže      Jul 12 2007 - 10:02 GMT

Takto vyzerá bytovka dnes....


...a takto bude vyzerať po dokončení...


Súčasťou objektu bude aj bazén so saunou.

Centrum Košíc sa pomaly ale isto mení na luxusnú zónu pre boháčov. Kúpiť si dnes byt v historickom jadre mesta je totiž poriadne drahá záležitosť a dovoliť si to môžu len mimoriadne majetní ľudia. Skutočnou perlou je však novostavba, ktorá práve vyrastá na rohu Mlynskej a Štefánikovej ulice. Budúci bytový dom v susedstve neogotického Jakabovho paláca je totiž určený tej najnáročnejšej topklientele, ktorá nemá absolútne žiadny problém zaplatiť za nový byt hoc aj osemmiestnu sumu. Najdrahší „kvartýr“ v tomto dome vyjde dokonca až na vyše 15 miliónov korún!

Bytový dom poskytne po dokončení stavby novým nájomníkom maximálny možný prepych. Súčasťou spoločných priestorov bude napríklad aj bazén s protiprúdom, sprchami a saunou na prízemí bytového domu, videovrátnik a recepcia s 24-hodinovou službou či 20 garážových boxov v suteréne a na prízemí domu. V každom byte budú dve luxusné kúpeľne a v niektorých dokonca aj samostatný výťah, z ktorého sa bude vystupovať priamo do bytu. Kúrenie bude napojené na teplovod, v dome bude vlastná výmenníková stanica a v každom byte samostatné meranie a regulácia kúrenia a teplej vody.

V objekte vznikne jedenásť bytových jednotiek – deväť štvorizbových (niektoré s menšou terasou či dvomi balkónmi) s rozlohou úžitkovej plochy bytu od 125 do 180 štvorcových metrov a cenou od 6,2 do 8,6 milióna korún, šesťizbový s terasou a rozlohou 198 + 54 m2 za takmer 11 miliónov Sk a skutočnou čerešničkou na tejto luxusnej torte bude osemizbový mezonetový byt s veľkou terasou s rozlohou 270 + 100 m2 za šokujúcich 15,5 milióna korún! Ku každému bytu patrí aj pivnica s rozlohou od dvoch do 5,3 m2, ktorá je už zarátaná v cene bytu. Zvlášť si však bude treba priplatiť za podzemné (resp. prízemné) garážové státie s rozlohou 12 štvorcových metrov, ktoré vyjde na 750-tisíc korún, v prípade garážového boxu pre dve autá až 1,5 milióna korún. V takomto prípade sa cena najdrahšieho bytu v dome vyšplhá až na 17 miliónov Sk!

Marián Gladiš
Foto: autor
Grafické vizualizácie: K. M. TRADE Košice   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606