magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Tenis-Fed:Slovenky sa udržali v druhej osmičke, Mihala nadchla košická atmosféra.
@ Aktuálne -> Šport      Jul 16 2007 - 03:14 GMT
(TASR) - Slovenské tenistky budú pri septembrovom žrebe nového ročníka Pohára federácie podobne ako vlani figurovať medzi tímami druhej svetovej skupiny. Zverenky kapitána Mojmíra Mihala si pri premiérovom vystúpení v takmer vypredanej košickej Steel Aréne poradili so Srbskom hladko 4:1, keď dokonale využili lazaret v tábore súpera, ktorý mal pôvodne nastúpiť s dvomi hráčkami z Top Ten rebríčka WTA. Finalistka Roland Garros Ana Ivanovičová však do metropoly východného Slovenska nepricestovala pre problémy s meniskom a svetová trojka Jelena Jankovičová si v sobotňajšom víťaznom dueli proti Dominike Cibulkovej zranila stehenný sval, čo definitívne pochovalo srbské nádeje na úspešný výsledok.

Daniela Hantuchová v tréningovom tempe za hodinu urobila krátky proces s Anou Timotičovou i Vojislavou Lukičovou. Rozhodujúci bod vybojovala Dominika Cibulková, ktorá v sobotu proti Jankovičovej podala životný výkon a potvrdila, že je veľkou nádejou slovenského tenisu. Triumf Sloveniek spečatili v záverečnej štvorhre deblová špecialistka Janette Husárová s debutantkou Janou Juricovou. Hantuchová po skončení stretnutia priznala, že počítala s oveľa náročnejšími duelmi. "Pripravovala som sa, že v Košiach nastúpim proti Ivanovičovej a Jankovičovej, no napokon to bolo všetko úplne inak a rebríčkovo oveľa nižšie postavené súperky som zdolala bez toho, aby som musela vynaložiť maximálne úsilie. V Pohári federácie ide však to, aby družstvo získalo tri body. Nehrá sa na krásu, ale na výsledok. Možno Ivanovičovú znechutilo trochu aj to, že na turnaji v holandskom Hentonegboschi som ju zdolala hladko v dvoch setoch," povedala Hantuchová.
Slovenský kapitán Mihal označil za kľúčovú druhú dvojhru, v ktorej Cibulková síce po veľkom boji podľahla favorizovanej Jankovičovej, no Srbku vyšťavila tak, že tá v nedeľu pre problémy so stehenným svalom nemohla nastúpiť proti Hantuchovej. "Dominika svojím bojovným výkonom výrazne pomohla tomu, že Jankovičová sa zranila a v nedeľu už nemohla zasiahnúť do hry. Dominika podala v zápase proti svetovej trojke životný výkon, hrala ešte lepšie ako v aprílovom dueli proti Češke Nicole Vaišovej. V rozhodujúcom treťom sete bola aktívnejšía a snažila sa neustále na kurte niečo vymyslieť, nechýbalo veľa, aby zdolala hráčku absolútnej svetovej extratriedy," povedal Mihal, ktorý si nevedel vynachváliť atmosféru v košickej Steel Aréne. "Celý týždeň v Košiciach bol pre slovenský tím veľmi pozitívny. Pripravili nám tu skvelé prostredie, mali sme k dispozícii kvalitné ubytovanie i stravu. Najväčším pozitívom však bolo, že dievčatá boli spolu, čo pomohlo k tomu, aby sa tím zocelil. Atmosféra v tíme bola neporovnateľne lepšia ako v zápase s Českom v Bratislave," dodal Mihal.
Slovensému kapitánovi na konci roka vyprší zmluva so Slovenským tenisovým zväzom, no rád by zotrval na fedcupovej lavičke aj v novej sezóne. "Vo fedcupovom tíme sa utvorila veľmi dobrá partia a rád by som pokračoval v načatom diele. Všetko bude závisieť od rokovaní so STZ. Pokiaľ ide o nášho súpera v 1. kole nového ročníka fedcupu o tejto záležitosti ešte je zatiaľ predčasné hovoriť. Počkáme si na septembrový žreb," zakončil Mihal.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606