magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 17. Dec 2017,  meniny má
Športovo-zábavný deň klubu Medicína v Smolníku.
@ Rozhovory a reportáže      Jul 18 2007 - 09:14 GMT

Súťažili deti...


...aj dospelí.


Dr.Jozef Mižák sa výborne zhostil úlohy moderátora.


Hádzanie paličkou bolo náročné.


Manželia Jutkovci sa dobre zabávali.


A toto je Medicínka...

Už niekoľko rokov patrí prvá júlová sobota členom Turistického klubu MEDICÍNA pri Fakultnej nemocnici L.Pasteura v Košiciach, ktorý združuje lekárov, zdravotníckych pracovníkov i pacientov. V krásnom, lesnom prostredí na rozhraní obcí Smolník a Úhorná pravidelne organizujú športovo-zábavný deň. Autá už od rána smerovali k vile „Mižáčka“, ako familiárne nazývajú Vilu pri jazere, ktorej majiteľom je rodina Mižákovcov z Košíc.
Prípravný výbor však prišiel o niekoľko dní skôr, aby upravil terén, dokončil prístrešok s kozubom, vyčistil potok.

Súťažiť možno aj s malou paličkou

Slnečné ráno privítalo v Smolníku okolo 60 účastníkov, členov klubu a ich rodinných príslušníkov. Po zvítaní sa tí mladší vybrali na túru do lesa, starší pripravovali rekvizity na športovú časť programu. Dušou celého podujatia bol tak, ako po minulé roky, prezident klubu MUDr. Karol Jutka z Východoslovenského onkologického ústavu, ktorý vždy prekvapí novými, zaujímavými súťažami.

„Stretáva sa tu väčšia časť nášho klubu, takto začíname letnú sezónu, relaxujeme, športujeme, zabávame sa. Obmedzenia nerobíme, privítame v klube každého, kto má dobrú myseľ. Snažím sa prítomných vždy čímsi prekvapiť, a tak neustále vymýšľam súťažné disciplíny. Vytváram atypické, menej známe hry, prítomní sa presvedčia, že aj s malou paličkou možno súťažiť.“

„Manžel má k športu, kultúre, deťom, veľmi dobrý vzťah. Už po skončení medicíny ako zdravotník precestoval medzinárodné tábory nielen na Slovensku, ale aj v Česku, Alžírsku, Mongolsku, a ostalo mu to doteraz“- povedala MUDr. Ľ.Jutková.

Len čo sa skupina turistov vrátila z lesa, začalo sa súťažiť. Populárne boli petang i piga, nezabudlo sa ani na hádzanie paličkou uchytenou medzi prstami bosej nohy, preťahovanie gumeným povrazom a ďalšie. Súťažné disciplíny humorne komentoval Dr. Jozef Mižák, ktorý víťazom sľúbil neobyčajnú cenu – cestu do Pekingu na Olympiádu, samozrejme, peši.

Manželia Mižákovci už niekoľko rokov nezištne poskytujú na tento účel turistickému klubu svoju vilu. Robia to radi, s láskou.

„Som šťastný, že sa u nás turisti cítia dobre. Konzumná spoločnosť dnes myslí iba na seba a človek nevie, čo je šťastie. Sú veci, ktoré sa nedajú za peniaze kúpiť, napríklad láska, priateľstvo. V súčasnosti egoizmus prevládol nad humánnosťou, ale ja som optimista, neverím, že tento smer prevládne na Slovensku. Musia prísť v živote iné hodnoty“- zafilozofoval si Dr. Jozef Mižák.

Na záver prekvapenie

Nuž, aké by to bolo stretnutie bez dobrého jedla? Piekli sa kuracie stehná, ktoré rozvoniavali široko - ďaleko, varili sa zemiaky, pripravili sa dva druhy zeleninového šalátu. A to všetko zvládli šikovné ruky zohratého tímu Dr. Ľ. Jutkovej, K. Fecaninovej, J. Gornaľovej i Mgr. E. Mižákovej. Chutné ovocné koláčiky stihli upiecť doma.

A medzitým sa súťažilo v rôznych disciplínach. Prísna porota sledovala výkony súťažiacich. Víťazi boli odmenení vecnými cenami i sladkosťami. Zvíťazili manželia Majerovci, Fecaninovci, Milošovičovci, Dzianovci, Lepejovci, Vendejovci, Štubňovci.

Na záver čakalo prítomných prekvapenie - živá country hudba pod vedením Dr.Tajša. Lúka sa roztancovala, čas pokročil, ale domov sa nikomu nechcelo. Zabávalo sa až do neskorého večera. Budúci rok oslávi turistický klub MEDICÍNA 25 rokov, turistika sa však začala o 5 rokov skôr.

„Čaká nás jubileum, ale pre nás je každý rok jubilejný. Organizujeme počas roka rôzne stretnutia, spoznávame krásy Slovenska. V našom klube sa za tie roky vymenili už ďalšie generácie. Som rád, že ľudia majú záujem o turistiku, o takýto relax“- povedal na záver prezident klubu MUDr. Karol Jutka.


Malva POKORNÁ
Foto. Lea GALLOVÁ   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606