magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 18. Dec 2017,  meniny má
Medzi Perešom a Lorinčíkom vyrastie nová lukratívna štvrť.
@ Rozhovory a reportáže      Jul 19 2007 - 08:21 GMT


V Košiciach už čoskoro pribudne ďalšia skvelá adresa na bývanie. V lokalite Vyšný Lorinčík sa totiž pred niekoľkými týždňami začalo s predajom stavebných pozemkov, na ktorých vyrastie takmer dvesto nových rodinných domov. Napriek tomu, že celý proces je ešte len „v plienkach“, znalci miestnych pomerov ani trochu nepochybujú o tom, že tu vznikne exkluzívna štvrť s luxusnými vilami a bazénmi ŕ la Panský les, ktorá sem pritiahne mnohých košických prominentov.

Lokalita Vyšný Lorinčík je totiž priam predurčená na to, aby ju posiali honosné a architektonicky veľkoryso riešené stavby rodinných domov. Leží len pár kilometrov od centra mesta, a pritom v mimoriadne pokojnom prírodnom prostredí vidieckeho charakteru medzi mestskými časťami Pereš a Lorinčík na pôvabnej stráni pod lesom. Z Vyšného Lorinčíka vedú pekné vychádzkové a cyklistické cestičky cez les do neďalekej Bašky (2 km), k Nižnému Bukovcu (4,5 km) a k Bukovcu (6 km), pričom v zime sú tieto trasy ideálne na túry na bežkách. Dokonalú idylku tejto lokality nenarúša žiadna bytovka či ohyzdný panelák a možno práve preto platia pre budúcich stavebníkov isté urbanistické obmedzenia. Výška novostavby napríklad nesmie presiahnuť deväť metrov, z čoho jasne vyplýva, že žiadne nevkusné „mrakodrapové supervily“ v tejto lokalite určite nevyrastú.

Na území s celkovou rozlohou 18,5 hektára je spolu 166 stavebných parciel s výmerou od 586 do 1 232 štvorcových metrov. Najväčší pozemok (s veľkosťou až 3 500 m2) je určený na výstavbu hospicu – domova dôchodcov. O mimoriadnom záujme o túto lokalitu svedčí fakt, že až 123 stavebných parciel (teda 74 percent z celkového počtu) je už rezervovaných – a to prešlo len pár týždňov od spustenia rezervačného systému, pričom voľných ostalo už len 43 pozemkov, z ktorých 30 pôjde do verejnej dražby. Do konca roka 2008 budú k všetkým parcelám privedené kompletné inžinierske siete.

Marián Gladiš
Ilustračné foto: VELOX   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606