magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 24. Nov 2017,  meniny má
Steel Aréna privíta svetoznámu šou Holiday on Ice!
@ Rozhovory a reportáže      Jul 25 2007 - 08:56 GMTEND

Košická Steel Aréna zažije ďalšiu veľkolepú šou! Po legendárnej anglickej skupine Deep Purple, kanadskom rockerovi Bryanovi Adamsovi, britskej speváckej hviezde 80. rokov Kim Wilde, hardrockových veteránoch z Heaven and Hell a skvelých slovenských fedcupových tenistkách, ktoré tu pred niekoľkými dňami „vyprášili“ svoje srbské kolegyne, sa môžeme tešiť na najúžasnejšiu krasokorčuliarsku šou, ktorú na ľade Steel Arény predvedie koncom roka svetoznámy súbor Holiday on Ice! Na Slovensku naposledy vystúpil ešte za „totáča“ a keďže jednou zo zastávok po vtedajšom Československu bola aj košická hokejová „stodola“, môžeme pokojne konštatovať, že páchateľ sa po dvadsiatich rokoch vracia späť na miesto činu...

Na príchode tejto svetoznámej ľadovej hudobno-tanečnej šou do Košíc „makalo“ vedenie Steel Arény takmer celý rok, ale vyplatilo sa! Na rozhraní novembra a decembra – od štvrtka 29.11. do nedele 2.12.2007 – sa Holiday on Ice opäť predstaví košickému publiku (organizátori pritom očakávajú záujem divákov z celého Slovenska i blízkeho zahraničia – Maďarska, Poľska a Ukrajiny), a to sériou šiestich predstavení adaptácie známej rozprávky Peter Pan, ktorú poznajú vari všetky deti na svete – a tiež ich rodičia. Vzhľadom na termíny jednotlivých vystúpení vedenie Steel Arény avizuje, že ide o jej mikulášsky a zároveň aj vianočný darček pre všetkých malých i veľkých, ktorým učaroval fantastický príbeh o odvážnom Petrovi Panovi, nezbednej Cililing, zaľúbenej Wendy a zákernom kapitánovi Hookovi.

Holiday on Ice je vskutku kolosálna šou. Do Košíc dorazí konvoj niekoľkých desiatok kamiónov, kontajnerov a karavanov s takmer stovkou účinkujúcich – tých najlepších krasokorčuliarov sveta. Protagonisti sľubujú strhujúcu ľadovú šou plnú honosných kostýmov, úžasných krasokorčuliarskych figúr a ohurujúcich scén, v ktorých budú hlavné postavy lietať vzduchom vo výške niekoľkých metrov nad ľadovou plochou. Už teraz sa vraj môžeme tešiť aj na veľkolepé špeciálne efekty, aké košická Steel Aréna dosiaľ ešte nezažila.

Holiday on Ice je najväčšia ľadová revue na svete. Na budúci rok oslávi 65. výročie založenia – po prvý raz sa obecenstvu predstavila na Vianoce roku 1943 (preto aj názov Holiday on Ice) v americkom meste Toledo v štáte Ohio. Odvtedy jej vystúpenia videlo viac ako 300 miliónov divákov vo vyše 80 krajinách sveta.

Marián Gladiš
Foto: Holiday on Ice – Kids Ice ShowS (KISS)   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606