magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 25. Nov 2017,  meniny má
Trade Center Košice: Jedna z najmodernejších administratívnych budov v Košiciach.
@ Rozhovory a reportáže      Aug 16 2007 - 09:30 GMT

Jedným z problémov, ktorý vytýka nášmu mestu väčšina potenciálnych zahraničných investorov, je akútny nedostatok kvalitných kancelárskych a administratívnych priestorov. Pred niekoľkými mesiacmi síce otvorili moderné bizniscentrá v bývalom zrekonštruovanom sídle zaniknutej Priemyselnej banky na Štúrovej ulici a na Prešovskej ceste (ďalšie by mali v najbližších rokoch pribudnúť v areáli bývalého pivovaru na Floriánskej ulici a na Námestí osloboditeľov v rámci komplexu Aupark), to je však na štvrťmiliónovú metropolu s ambíciou byť moderným európskym centrom žalostne málo. Už v najbližších týždňoch by sa však mala situácia aspoň o trochu zlepšiť. V susedstve budovy miestneho úradu a takzvanej obrátenej pyramídy na Terase totiž v týchto dňoch finišuje rekonštrukcia a dostavba objektu s názvom Trade Center Košice.

Osempodlažná budova nového košického tradecentra už na prvý pohľad zaujme moderným architektonickým riešením i kvalitou použitých materiálov. Svojou výškou rešpektuje líniu okolitej zástavby a vhodne zapadá do koncepcie budúceho obchodno-podnikateľského centra, ktorému momentálne dominuje sklenený komplex OC Galéria. Trade Center Košice ponúkne záujemcom flexibilne riešené nadštandardné kancelárske priestory kategórie A+ (ako jediná administratívna budova s týmto ratingom na východe Slovenska) s celkovou prenajímateľnou plochou takmer 8 000 štvorcových metrov, ktoré zodpovedajú všetkým požiadavkám súčasného trhu. Systém nosných stĺpov umožňuje vytvoriť veľkokapacitné kancelárie (tzv. open plan), ako aj klasický „bunkový“ systém kancelárií.

Keďže nejde o novostavbu, ale o rekonštruovanú budovu z čias reálneho socializmu, nový je nielen exteriér, ale aj kompletný interiér. Novinkou sú moderné rýchlovýťahy, nové elektrické rozvody, technologicky vyspelé bezpečnostné a konštrukčné systémy, multimediálna štruktúrovaná kabeláž triedy 5e, digitálna telefónna ústredňa a kvalitná konečná úprava, ktorá zabezpečuje novému bizniscentru eleganciu západoeurópskej úrovne. Samozrejmosťou je recepcia s 24-hodinovou bezpečnostnou službou, inteligentný systém riadenia prostredia v budove (BMS), bezpečnostný kamerový systém (CCTV), plášťová ochrana a elektronická požiarna signalizácia (EPS). Bonusom je nádherný výhľad na úchvatnú scenériu historického jadra Košíc s Dómom sv. Alžbety a Urbanovou vežou, ktorý poskytujú horné poschodia budovy.
Developermi projektu košického Trade Centra sú firma Vered, holdingová spoločnosť InTrade, izraelská firma Dorot Properties and Holdings Ltd. a spoločnosť Sterna Ltd. Jedna z najmodernejších administratívnych budov v Košiciach by mala byť ukončená a sprevádzkovaná do konca septembra tohto roku.

Marián Gladiš
Grafické vizualizácie: Trade Center Košice   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606