magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Tepláreň investuje do modernizácie a ochrany životného prostredia.
@ Aktuálne -> Životné prostredie      Sep 03 2007 - 03:56 GMT
(TASR) - Po predchádzajúcich dvoch rokoch, v ktorých Tepláreň Košice (TEKO),a. s., investovala do rekonštrukcie elektrostatických odlučovačov a automatického monitorovacieho systému emisií, nasmerovala tohtoročné investície na zvýšenie bezpečnosti a spoľahlivosti výroby a dodávky tepla a elektrickej energie. Zamerané boli na výmenu zastaraných zariadení za moderné, s vyššou prevádzkovou bezpečnosťou a spoľahlivosťou.

Ako TASR informoval predseda predstavenstva Ladislav Lazár, v oblasti investícií do ochrany životného prostredia beží posledná etapa náhrady ortuťových meracích prístrojov, čím v TEKO úplne odstránia zariadenia obsahujúce túto nebezpečnú látku.
Na zlepšenie kvality ochrany vôd realizuje TEKO investičnú akciu, ktorej cieľom je zabrániť vzniku zaolejovaných vôd v priestore vonkajších transformátorov a v prípade ich vzniku zabezpečiť ich úplné zachytenie a likvidáciu bez ohrozenia životného prostredia.
V krátkodobom výhľade je odbagrovania kalov z prívodného kanála a chladiacej plochy - Seligovho jazera. Cieľom tejto investičnej akcie je odstrániť nánosy naplavované vodou z Hornádu a súčasne úprava brehov jazera tak, aby nedochádzalo k ich erózii. Súčasťou je náhrada starých stromov na brehoch jazera novou výsadbou.
Lazár ďalej informoval, že po realizácii suchého odberu popolčeka na parných kotloch je skládka popola v súčasnosti využívaná iba v minimálnej miere. Vo vykurovacej sezóne 2006/2007 neuložili na skládke ani tonu popolčeka. Pre bezpečnosť odkaliska budú na základe prieskumov stabilizovať jeho hrádzu. Realizáciou dôjde k jej odvodneniu, pretože je potrebné odviesť zrážkové vody z okolitých kopcov. Súčasne odstránia konštrukčné chyby odkaliska, ku ktorým došlo počas jednotlivých etáp navršovania hrádze.
Súčasťou investičného plánu sú aj prebiehajúce audity, ktoré majú navrhnúť stratégiu rozvoja TEKO pre ďalšie obdobie tak, aby boli splnené všetky požiadavky legislatívy v oblasti ochrany životného prostredia, dodal Lazár.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606