magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Pripravenosť slovensko-ukrajinskej hranice skontroluje eurokomisár
@ Aktuálne -> Verejná správa      Oct 11 2007 - 03:32 GMT
(TASR) - Podpredseda Európskej komisie a hlavný komisár pre schengenské záležitosti Franco Frattini skontroluje v piatok 12. októbra pripravenosť slovensko–ukrajinskej hranice. Ide o najvýznamnejšiu a zároveň poslednú zahraničnú návštevu na východnej hranici pred politickým rozhodnutím o vstupe Slovenska a ďalších pristupujúcich krajín do schengenského priestoru.

Podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák na spoločnom piatkovom stretnutí s eurokomisárom Frattinim zároveň oznámi výsledky poslednej hodnotiacej správy o pripravenosti Slovenska na vstup do Schengenu a hodnotenie napojenia na Schengenský informačný systém SIS ONE4ALL.

Slovensko už v priebehu roka dostalo tri pozitívne správy – o ochrane osobných údajov, ochrane pozemných hraníc a ochrane vzdušných hraníc. Správou o Schengenskom informačnom systéme sa zavŕši príprava Slovenska po technickej stránke. Nasledovať bude spomínané politické rozhodnutie, ktoré by malo byť známe 8. novembra na Rade ministrov vnútra a spravodlivosti EÚ v Bruseli. Slovensko by malo do schengenského systému vstúpiť 1. januára 2008.

TASR informovala Vladimíra Hrebeňáková z komunikačného odboru Kancelárie ministra vnútra SR.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606