magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

V Košiciach postaví španielsky investor Gestora odevný závod.
@ Aktuálne -> Ekonomika a financie      Oct 17 2007 - 06:17 GMT
(TASR) - Približne 33 miliónov Sk investuje do odevného závodu v Košiciach španielska spoločnosť Gestora de Inversiones Siglo XXI.

Začiatok výstavby výrobnej haly v západnej priemyselno-obchodnej lokalite mesta limituje už len vydanie územného rozhodnutia. V súčasnosti prebieha na mieste budúcej výstavby archeologicky výskum. Výstavba začne bezprostredne po vydaní príslušných rozhodnutí a v lete budúceho roka už ráta investor s nábehom výroby, informovali dnes zástupcovia spoločnosti.
Španielsky investor chce v novom závode vytvoriť viac ako 150 pracovných miest, pričom z pracovných profesií sú vítané sú hlavne šičky. Výrobným sortimentom závodu budú totiž košele a blúzky.
K dispozícii už má investor štúdiu vplyvu na životné prostredie a prešovskí architekti vypracovali projektovú dokumentáciu závodu, v ktorom bude aj predajná plocha. Závod s rozlohou 2 236 štvorcových metrov lokalizovali v súlade s územným plánom mesta Košice v mestskej časti Juh.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606