magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 17. Dec 2017,  meniny má
Nad Beniakovcami vzniká nová košická satelitná štvrť.
@ Rozhovory a reportáže      Nov 01 2007 - 10:17 GMT

Časy, keď sa ľudia z vidieka húfne sťahovali do veľkých miest, sú už zdá sa nenávratne preč. Dnes je trend presne opačný a čoraz masívnejší záujem o nehnuteľnosti na vidieku začíname pociťovať aj u nás v Košiciach. Nemožno sa preto diviť, že v blízkosti mesta pribúdajú – doslova ako huby po výdatnom daždi – ďalšie a ďalšie lokality, na ktorých vznikajú (alebo v dohľadnom čase vzniknú) nové obytné a rezidenčné štvrte. K takým patrí aj lokalita nad Beniakovcami, neveľkou obcou vzdialenou len pár kilometrov od centra mesta.

Priestor novej satelitnej štvrte je situovaný severne od Košíc za Zeleným dvorom. Nachádza sa mimo záplavových zón, čo zvyšuje bonitu pozemkov. Príjazdová komunikácia je napojená priamo na hlavný cestný ťah Košice – Prešov, vďaka čomu trvá cesta do mesta doslova len pár minút. Napriek blízkosti rušného veľkomesta a diaľničného privádzača ide o veľmi tichú a pokojnú lokalitu v objatí prírody.

Stavebné pozemky majú rozlohu od 900 do 1 300 štvorcových metrov, čo je dostatočný priestor na výstavbu solídneho rodinného domu, a pritom sa zvýši aj na pomerne priestrannú záhradu. Po dohode s investorom je však možné získať aj rozľahlejší pozemok. Parcely sú pripravené na okamžitú výstavbu domov a sú napojené na všetky inžinierske siete – plyn, vodu, kanalizáciu a slaboprúdové rozvody. Cena pozemkov je na košické pomery mimoriadne atraktívna – začína sa pri 1 130 Sk za štvorcový meter, vrátane príjazdovej cesty a chodníkov. V podobných lokalitách v blízkosti Košíc sa ceny obdobných pozemkov pohybujú až okolo dvetisíckorunovej úrovne.

Investor ponúka na predaj celkovo 50 stavebných parciel. V areáli Satelitu Beniakovce vyrastie okrem niekoľkých desiatok rodinných domov aj pomerne slušná občianska vybavenosť – relaxačné centrum, reštauračné zariadenie s barom či športoviská (tenisové kurty, squash a pod.). Tieto objekty investor postaví na vlastné náklady, pričom ich bude následne aj prevádzkovať, resp. prenajímať tretím subjektom.

Marián Gladiš
Ilustračné foto: Internet   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606