magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 25. Nov 2017,  meniny má
Tajomná bonusová predpremiéra pre skalných.
@ Rozhovory a reportáže      Nov 30 2007 - 09:10 GMT

Filmové umenie nemusí mať nutne vážnu tvár, môže aj pobaviť. A to nielen samotným filmom, ale aj tým, ako sa prezentuje. To tvrdí Stanislav Gojdič, dramaturg filmového klubu Cinefil na Dominikánskom námestí v Košiciach. Preto na 1.decembra pripravil filmové prekvapenie, ktoré tvorí jadro nášho rozhovoru.

Čo teda máte prichystané na prvý decembrový deň?

„V spolupráci s Mestom Košice, kandidátom na titul Európske hlavné mesto kultúry 2013, sme pripravili pre všetkých, ktorí majú radi film a zábavu, naozaj netradičné podujatie. Počas jednej noci sa budete mať možnosť zúčastniť filmového maratónu. V symbolickom čase, o 20:13 hod. v prvú decembrovú sobotu spustíme prvý film. Za ním budú nasledovať ďalšie tri. A pre tých najvytrvalejších je pripravený ešte bonus vo forme predpremiéry, ktorú uvidíte ako prví na Slovensku. Je na každom, aby sám skúsil, koľko zvládne. Za cenu 99 korún tak budete mať možnosť vidieť spolu päť filmových lahôdok“.

Aký filmový žáner bude prevládať?

„ Rozhodli sme sa pre komédie, ktoré patria na európskom poli k tomu najlepšiemu a najoriginálnejšiemu za posledné roky z rôznych kútov Európy, od Dánska, cez bývalú Juhosláviu a Maďarsko. Za jednu noc precestujeme Európu, uvidíme, čo kde koho trápi a čomu sa smeje“.

Toľko filmov naraz, nebude to pre divákov vyčerpávajúce?

„ Samozrejme, nechceme našich návštevníkov veľmi vyčerpať. Preto sme pre vytrvalcov pripravili aj neskorú večeru, či non – stop pitný kávový režim. Všetko v cene. Veríme, že táto noc bude príjemným spestrením nielen studeného decembra, ale aj našich duší a úsmev na tvári nám vydrží ešte dlho. A ak by sa diváci naozaj chceli cítiť ako doma, odporúčam im, aby sa nebáli doniesť si vankúš, deku či papuče. Jednoducho, niektorí svoje brány kultúre otvárajú, my sme sa ich rozhodli nezavrieť“.

Spomínali ste predpremiéru istého filmu ako bonus pre tých najvytrvalejších. Neprezradíte, čo to bude?

„ I keby som chcel, nemôžem, naozaj nie, potom by to už nebolo prekvapenie“.

Aspoň krajinu pôvodu...

„ Je to Francúzsko, to je všetko, čo teraz môžem k tomu povedať. Príďte prvého a druhého decembra nadránom to určite uvidíte.“

-lak   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606