magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 23. Nov 2017,  meniny má
Michal Pavlíček: "Hudba je pre mňa sloboda a veľký obzor..."
@ Rozhovory a reportáže      Dec 04 2007 - 09:15 GMT

Jedným z vrcholov tretieho koncertného večera festivalu Jazz FOR SAle bolo bezosporu vystúpenie tria českého hudobného guru, gitaristu, skladateľa a producenta Michala Pavlíčka. Aj napriek pomerne dosť traumatizujúcemu zážitku na ceste do Košíc, kedy sa v podstate veľkou zhodou náhod vyhol zrážke s kravou, ktorá pri rýchlosti nad sto kilometrov, ktorou uháňal na svojom aute do metropoly východu mohla mať nedozierne následky, odohral so svojou mladou kapelou, ktorú popri Čombem dotvára slovenský basgitarista Martin Ivan a bubeník Miloš Meier set, ktorý určite potešil všetkých ako hudobných fajnšmekrov, tak priaznivcov gitarového umenia jedného z najrešpektovanejších českých inštrumentalistov.

Aj napriek tomu, že finálový večer jazzového festivalu odštartoval vo výrazne rockovom duchu myslím, že produkcia tria rozhodne nemohla uraziť ani tých, ktorí prišli na produkciu definovanú už samotným názvom podujatia. V konečnom dôsledku, hľadiskom vynútený prídavok bol toho asi najlepším dôkazom. Krátko po vystúpení sme s Michalom Pavlíčkom uskutočnili nasledujúci rozhovor, v ktorom sme sa z pochopiteľných príčin nevyhli ani témam súvisiacim s jeho odchodom (exkomunikáciou?) z Pražského Výběru.

Čítaj celý článok.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606