magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 24. Nov 2017,  meniny má
Kamil Střihavka: "Pódium potrebujem k životu..."
@ Rozhovory a reportáže      Dec 28 2007 - 11:20 GMT

Kamila Střihavku (1965) možno bez komentárov označiť za jednu z najvýznamnejších speváckych osobností na českej hudobnej scéne. Dlhovlasý rocker s charakteristicky zafarbeným vokálom, ktorý počas svojej kariéry prešiel účinkovaním vo formáciách Motorband, B.S.P., či No Guitars patrí v posledných rokoch u našich západných susedov zároveň medzi najvyhľadávanejších muzikálových spevákov. Účinkoval v muzikáloch Jesus Christ Superstar, Johanka z Arku, či Excalibur. V roku 2002 vydal svoj sólový debut s názvom "Woo-Doo!", ktorý zároveň niesla aj jeho sprievodná kapela. Tú však pred časom rozpustil a v súčasnosti, v spoločnosti novej partie mladých hudobníkov, združených pod hlavičkou formácie Leaders usilovne pripravuje materiál na svoj dlhoočakávaný nový štúdiový album.

Jeho nedávnu prítomnosť v Košiciach, kde sa vystúpil ako jeden z hostí legendárneho speváckeho súboru Alexandrovci, v spoločnosti ktorých sa tunajšiemu publiku predstavil s jednou z najsilnejších a zároveň vokálne najnáročnejších skladieb zo svojho repertoáru - "Země vzdálená" zo štúdiovej dvojky B.S.P.-čka, sme využili na nasledujúci rozhovor.

celý rozhovor   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606