magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Košičania začali bez posíl, aj tak myslia na pohárové finále.
@ Aktuálne -> Šport      Jan 03 2008 - 08:17 GMT
(TASR) - Už takmer tradične bez posíl sa vo štvrtok rozbehla na umelej tráve v Košiciach zimná príprava futbalistov MFK Košice, piateho tímu slovenskej Corgoň ligy po jesennej časti. Zimnú zasneženú scenériu a slnko si už s A-mužstvom na prvom novoročnom tréningu neužili z jesenného kádru Ivan Lišivka, ktorému vypršala zmluva a odišiel na skusy do Ventspilsu, aktuálneho lotyšského majstra, ďalej Tomáš Labun (hľadá si nové angažmán) i Pavol Piatka. O toho majú vážny záujem Zlaté Moravce, otázkou zostáva odchod na prestup alebo na hosťovanie. Ešte týždeň si od lopty nútene odpočinie kapitán Košičanov Jozef Majoroš (zápal priedušiek). Staronovou tvárou je brankár Gejza Pulen, ktorý sa vrátil z hosťovania v Rimavskej Sobote a zrejme podpíše s klubom novú zmluvu.

Podľa slov športového riaditeľa MFK Jozefa Vukušiča po žiadnych veľkých menách sa neobzerajú, iba ak by bol záujem o niektorého z ďalších hráčov a pre klub by bol výhodný. Nevylučuje to možnosť vyskúšať v príprave aj ďalších futbalistov, no v žiadnom prípade nie je záujem klub oslabiť. Nakoniec okrem ligy, kde chcú skončiť čo najlepšie, čaká Košičanov aj vyvrcholenie Slovenského pohára.

"Začali sme prípravu na jarnú časť s tým, že 10 dní budeme využívať umelý trávnik, posilňovňu a terény v okolí Čermeľa. Potom odídeme na sústredenie do známeho prostredia vo Vysokých Tatrách. Po návrate domov začneme hrať aj prípravné zápasy, v Debrecíne a v Budapešti s Honvédom. Už 2. februára odídeme na herné sústredenie, kde odohráme 6-7 zápasov. Vrátime sa dva týždne pred súťažou vylaďovať formu na prvý zápas. Som rád, že neznámi chlapci, ktorí dostali šancu, sa jej chytili, futbalovo napredujú. V jarnej časti by som chcel, aby v tom pokračovali, získavali skúseností, pretože ich majú ešte málo. Čo sa týka pohára dostali sme sa ďaleko, medzi posledných štyroch. Hráme s Trnavou, verím, že to budú dva dobré zápasy, oni aj my máme rovnaký cieľ - postup do finále," povedal kormidelník košických futbalistov Ján Kozák.


kondičná príprava: sústredenie v hoteli Kontakt vo Vysokých Tatrách (12.-22. januára)
herná príprava: sústredenie v tureckej Antalyi, stredisko Kemer (2.-16. februára)
prípravné zápasy: 12. januára MFK - Rimavská Sobota (11.00), 19. januára MFK - Spišská Nová Ves (11.00 v Liptovskom Mikuláši), 22. januára MFK - Trebišov (12.00), 26. januára DVSC Debrecín - MFK (12.00 a 14.00, v Maďarsku), 29. januára Honvéd Budapešť (11.30, Maďarsko), 2.-16. februára šesť stretnutí v rámci sústredenia v Turecku (zatiaľ neurčení súperi), 23. februára - generálka s ešte neurčeným súperom   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606