Rzeszów

ZAREGISTRUJ SA! 27. Apr 2017,  meniny má
Basketbal Euroliga: Košičanky podľahli v poslednom stretnutí Brnu
@ Aktuálne -> Šport      Jan 10 2008 - 06:08 GMT
(TASR) - V rozlúčkovom domácom stretnutí 8. kola C-skupiny Euroligy basketbalistiek podľahli hráčky KOSIT-u 2013 Košice tímu Gambrinus SIKA Brno 60:78. Líder tabuľky hral toľko koľko potreboval na víťazstvo.

8.kolo Euroligy, skupina C:

KOSIT 2013 Košice- Gambrinus SIKA Brno 60:78 (29:37)

Zostava a body Košíc: Mc Carvilleová 23, Jalčová 16, Kováčová 4, Gearldsová 5, Michulková 8 (Jurčenková 4, Jendrichovská 0, Číkošová 0, Minčíková 0 - Machová 16, Whitemorová 15,Žirková 10, TH: 18/16 - 21/17, trojky: 2:5, osobné chyby: 22:17, 5 chýb: 32. Kováčová, 2500 divákov, rozhodcovia: Halliko (Est.), Foufis (Gr.), Glod (Lux.).

Želanie domáceho trénera Vladimíra Karnaya, aby zápas s favorizovaným Brnom bol dramatický až do konca, vydržalo do 27. minúty, kedy ešte hostiteľky naposledy viedli 40:39. Potom však za dve minúty sa súperky šnúrou 11:1 dostali do vedenia 50:41 a keď sa v 32. minúte vyfaulovala aj Kováčová, o víťazovi už nik nepochyboval.

Z počiatočnej obojstrannej nervozity, sprevádzanej nepresnými prihrávkami a málo účinnou streľbou, sa najskôr vymanili favorizovaní hostia. Nezískali však viac ako päťbodový náskok, lebo na presnú ruku Machovej dokázala ešte odpovedať skvele hrajúca Američanka McCarvilleová.

Zaplnená Infiniti Arena hnala domáci kolektív dopredu, Košičanky bojovali, ale otázkou bolo, dokedy vydržia so silami. Polčas prehrali iba o osem bodov, ale väčšinou len doťahovali náskok súperiek, ktoré chvíľami akoby hrali len toľko ,koľko potrebovali. I napriek tomu, že dostávali šancu aj hráčky z lavičky. Posledné dejstvo zápasu už bolo nakoniec iba o tom, aby Košičanky uhrali solídny výsledok.

Vladimír Karnay, tréner Košíc: "Žiaľ, až na McCarvilleovú sa ostatné moje zverenky strelecky nechytili, čoho príčinou bolo, že zaznamenali málo bodov, zatiaľ čo sa tréner súperiek mohol oprieť o širšiu lavičku."

Jan Bobrovský, tréner Brna: "Z našej strany sme podali dva rozdielne polčasové výkony. Zatiaľ čo v úvodnej dvadsaťminútovke sme zahrali zle, po zmene strán sme sa zlepšili. Rozhodne som očakával, že to nebude ľahký zápas."
kj vb   |   tlačiareň

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606