magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Aj majstri sveta a Európy na premiére Euro Cupu v Košiciach
@ Aktuálne -> Šport      Jan 24 2008 - 05:38 GMT
(TASR) - Štvordielny seriál premiérového ročníka Európskeho pohára - Euro Cup 2008 v nohejbale trojíc mužov odštartuje prvým turnajom 26. januára v Košiciach. Predstaví sa na ňom 16 tímov, po 8 zo Slovenska a Česka, pričom hlavný organizátor turnaja DPMK Košice postaví dva kolektívy.

Okrem pohárov a medailí pre tri najúspešnejšie družstvá si hráči odnesú finančné prémie v celkovej výške 70-tisíc Sk. Víťaz turnaja získa 20-tisíc, zdolaný finalista 15-tisíc, tretí v poradí 10-tisíc, štvrtý 5000, tímy na 5.-8. mieste po dvetisíc Sk.
Medzinárodný turnaj, na ktorom sa predstavia aj najlepší hráči z oboch krajín, vrátane majstrov sveta a Európy, sa začne v štyroch základných skupinách a v dvoch halách (telocvičňa DPMK a hala Hotelovej akadémie) v sobotu od 8.00 h.
Popoludňajší program počínajúc štvrťfinálovými zápasmi (14.00) už bude len v hale Hotelovej akadémie. Práve tam pred súbojmi o medaily slávnostne vyhlásia aj najlepších slovenských nohejbalistov v roku 2007 - troch mužov, dorastencov a tri ženy.
Projekt Euro Cupu 2008 sa zrodil u susedov v Česku a ráta s tým, že na ňom budú štartovať aj hráči z ďalších krajín, prípadne v ďalších rokoch sami zorganizujú turnaje tohto seriálu. Pôvodne malo byť v 1. ročníku až sedem turnajov, ale z predbežného kalendára vypadli Vyškov, Vsetín a Nymburk, s ktorými sa český garant podujatia nedohodol na podmienkach. Po turnaji v Košiciach budú teda nasledovať 9. februára Přerov, 1. a 2. marca Litomyšl a na záver 22. marca Benešov.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606