magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Hokej-E-liga-finále: Košický tréner i kapitán predpokladajú a aj chcú dlhú sériu.
@ Aktuálne -> Šport      Mar 31 2008 - 08:25 GMT
Prvé dva mesiace si odkrútil na striedačke hokejistov HC Košice tréner Rostislav Čada, ktorý priviedol východniarov po piatich rokoch do finále extraligy. Začínal víťazstvom 6:2 29. januára v Trenčíne a odvtedy zaregistroval z 20 stretnutí len päť prehier, z nich tri v semifinále so Skalicou.

Z košickej striedačky Čada ešte neviedol svoj kolektív proti Slovanu, ale vlani v ňom pred prekvapujúcim odvolaním strávil polovicu sezóny, takže poznatky o ňom mu nechýbajú. Podarilo sa mu splniť prvý veľký cieľ, aby sa v košickej Steel aréne prvýkrát hralo aj finále extraligy. "Čaká nás finále a myslím si, že sa doň ostali dve súčasné najlepšie slovenské mužstvá. Obidve majú hráčsku a hernú kvalitu a domnievam sa, že sa môžeme tešiť na skutočné finále. Určite pred začiatkom by som bol rád, keby bola séria dlhá. Začíname vonku a ten, kto začína doma, má skoro povinnosť obidve stretnutia vyhrať. Ten, kto začína vonku, má šancu jedno vyhrať a tým si vytvoriť predpoklady, aby doma dve stretnutia vyhral. S morálnymi silami sme na tom dobre, s fyzickými tiež," tvrdí košický kormidelník.
Uznávanou hráčskou individualitou v jeho kolektíve je skúsený kapitán Peter Bartoš, ktorý nie je zástancom veľkých slov: "Bude to veľký zážitok pre fanúšikov. Myslím si, že sa stretnú vo finále dve mužstvá, ktoré majú kvalitné útoky, obrany aj brankárov. Bol by som bol rád, keby to bola čo najdlhšia séria, aby boli všetci spokojní a mohli povedať, že to je finále extraligy."

zdroj: TASR   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606