magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

 
ZAREGISTRUJ SA! 16. Dec 2017,  meniny má
Hokej-finále: Kropáč tvrdí, že Lipovský filmoval a Jendek si zahral na Zorra.
@ Aktuálne -> Šport      Apr 10 2008 - 14:32 GMT
Najväčší rozruch v šiestom finálovom stretnutí hokejistov HC Košice a Slovana Bratislava sa v stredu zrodil na začiatku 30. minúty za stavu 2:1. Všetko sa začalo za košickou bránkou, keď domáci brankár Miroslav Lipovský vyštartoval za pukom a tam došlo k stretu s útočníkom Slovana Radoslavom Kropáčom. Hlavný rozhodca signalizoval faul slovanistu a vylúčenie. Kropáč potom korčuľoval ďalej a narazil do domáceho obrancu Rudolfa Jendeka. Košičan po tvrdom kontakte zostal na ľade ako po knokaute a dávali ho dokopy lekári. Kropáča za to "ocenili" piatimi minútami za napadnutie hlavy a krku a do konca zápasu. Tento moment vyvolal búrlivé reakcie a obe strany ho videli rozdielne.

"Rozhodca ma vylúčil za faul na brankára Lipovského. Myslím si, že to nebol žiadny faul, bol už za bránou, a tam už bráni ako hráč. On to jasne nafilmoval a potom Zorro pomstiteľ pán Jendek z Bratislavy to išiel na mňa riešiť. Ja som sa iba bránil, tam žiadne nervy neboli," tvrdil po stretnutí Kropáč.
Opačný názor na túto situáciu mal Jendek: "My sme už pred zápasom hovorili o tom, že musíme hrať disciplinovane a čakať takéto veci. Potvrdilo sa to, vydržali sme psychicky a myslím, že je to dobre. Pri zákroku Kropáča som sa stihol uhnúť, bolo to tesne pod ohryzok. Nešlo o tú bolesť, ale v prvom momente som sa nevedel nadýchnuť. Nevedel som, čo sa stalo, ale našťastie to dobre dopadlo. S Kropáčom sme kamaráti, prekvapilo ma to a zaskočilo. Išiel som k nemu len dohovoriť, neviem, či ste videli niečo iné, ja som mal ruky dole. Nečakal som taký zákrok."

zdroj: TASR   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606