magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

EUROPEŇAŽENKA: Na vstup do eurozóny sa pripravuje aj U.S.Steel Košice
@ Aktuálne -> Ekonomika a financie      Jun 09 2008 - 02:09 GMT
(TASR) - Na vstup Slovenska do eurozóny sa pripravuje aj jeden z najväčších zamestnávateľov na východnom Slovensku oceliarenská spoločnosť U.S.Steel (USSK) Košice.

"Už doposiaľ sme realizovali väčšinu obchodných transakcií v eurách a na úplný prechod na euromenu budeme pripravení", uviedol dnes pre TASR hovorca spoločnosti Ján Bača.

Aby eurokonverzia v USSK bola plynulá a načas, spresnil Bača, od minulého roka pracuje na jej príprave multifunkčný tím, zložený z expertov na euro i konzultantov z jednotlivých oblastí podnikania firmy. Spoločnosť už prehodnotila stovky procesov, či už z hľadiska potreby duálneho zobrazovania alebo konverzie a následne boli zadefinované nové manuálne alebo automatizovane postupy.

"Spolupracujeme s relevantnými inštitúciami pri získavaní aktuálnych odborných informácií a legislatívnych usmernení. Osobitnú pozornosť venujeme informovaniu takmer 15.000 zamestnancov prostredníctvom interného týždenníka Oceľ východu alebo inými formami, aby rozumeli údajom na svojej výplatnej páske, kde bude ich mzda zobrazená duálne v slovenských korunách i v eurách", povedal Bača.

Výšku nákladov na všetky procesy a transformáciu systémov USSK nezverejňuje. Vedenie spoločnosti je presvedčené, že konverzia na euro bude mať na slovenskú ekonomiku z dlhodobého hľadiska pozitívny vplyv, dodal hovorca.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606