magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Rekreačné strediská sú pripravené na otvorenie letnej sezóny
@ Aktuálne -> Služby      Jun 13 2008 - 03:30 GMT
Zemplínska šírava/Kaluža 12. júna (TASR) - Rekreačné strediská - Medvedia hora, Kamenec a Kaluža na Zemplínskej šírave sú pripravené na otvorenie letnej turistickej sezóny.

Spomínané strediská sú v správe obce Kaluža, v ktorej sa 15. júna uskutoční slávnostné otvorenie sezóny. "Do skvalitnenia poskytovaných služieb sme investovali zhruba 17 milión Sk (560.945 eur)," uviedol dnes pre TASR starosta Kaluže Ján Čuchran. Dodal, že pribudli nové rozvodné siete nielen v obci, ale aj v kempingových strediskách, samospráva vymenila elektrické vedenie, zrealizovala úpravy ubytovacích kapacít, zelene a podobne. Na vstupoch do jednotlivých stredísk je kvôli vyššej bezpečnosti návštevníkov namontovaný kamerový systém.

Podľa Čuchrana spokojnosť s kvalitou vody vyjadrili aj hygienici. "Bazény máme napustené, čakáme už len na dobré počasie," povedal starosta. Pre dovolenkárov majú pripravené bezplatné pripojenie k internetu a znížili aj vstupné. Platba za vstup do rekreačných stredísk klesla o 5 korún (0,16 eura) na súčasných 20 Sk (0,66 eura) a do bazénov sa znížili poplatky z 80 Sk (2,64 eura) na 60 Sk (1,98 eura).

Samotná Kaluža poskytuje dovolenkárom 212 ubytovacích kapacít. V spomínaných strediskách je ich spolu s chatami vyše 2500.

Pre návštevníkov Zemplínskej šíravy je pripravený bohatý kultúrny program, súčasťou ktorého bude aj festival populárnej hudby Šíravafest. Uskutoční sa od 18. do 20. júla.

Vlani navštívilo spomínané strediská zhruba 700.000 návštevníkov, čo je o 200.000 viac ako v roku 2006.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606