magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Mesto chce zbúrať dva vchody na Luniku IX., ktoré zničil nedávny požiar
@ Aktuálne -> Verejná správa      Jun 19 2008 - 09:32 GMT
(TASR) - Na najväčšom rómskom sídlisku v Košiciach na Luniku IX. plánuje mesto zbúrať dva vchody číslo 6 a 8 na Hrebendovej ulici, ktoré sú zničené po nedávnom požiari, pri ktorom zomreli tri deti. V jednom z vchodov ešte žije 12 rodín, ktoré by chcela riaditeľka Bytového podniku mesta Košice (BPMK) Božena Stanková presťahovať do náhradných bytov na tom istom sídlisku ešte do septembra.

"Rodiny umiestňujeme postupne, ako sa nám uvoľňujú byty. Čakáme na búracie povolenie, ktoré vydáva Stavebný úrad, následne mesto vyberie firmu na búracie práce. Nemáme presne určený termín," informovala TASR Stanková. BPMK uvažuje aj o asanácii celého sedempodlažného domu na Hrebendovej ulici, ktorý je už podľa riaditeľky staticky narušený a opravy by boli neúnosne drahé.

Na sídlisku Lunik IX. momentálne žije do 7000 obyvateľov, čo pri 669 bytoch považuje Stanková za výrazné preľudnenie a predimenzovanie jednotlivých bytov, ktoré súčasne obýva niekoľko rodín. "Ideálny počet obyvateľov pri takomto počte bytov by malo byť 2500 ľudí," dodala Stanková.

Búracie práce by mali mesto Košice stáť okolo 2,500.000 korún (82.394 eur). Chýbajúce bytové jednotky na sídlisku chce mesto doplniť výstavbou nízkoštandardných domčekov.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606