magyar
  polski
  deutsch

 Košice
 Prešov
 Miskolc
 Užhorod
 Rzeszów
 

Karpatská nadácia pripraví multikultúrne komunity na úspešné projekty
@ Aktuálne -> Rôzne      Jun 20 2008 - 14:17 GMT
(TASR) - Karpatská nadácia (KN) dnes spustila projekt 4 – 3 – 2 – 1- Štart. Jeho cieľom je zlepšiť kvalitu vzťahov v multikultúrnej spoločnosti s dôrazom na obhajobu a presadzovanie záujmov znevýhodnených skupín, a tak prispieť k zlepšeniu kvality života v multikultúrnych komunitách východného Slovenska.

Projekt s rozpočtom 2,9 milióna Sk (95.709 eur) potrvá dva roky. Je spolufinancovaný z Finančného mechanizmu európskeho hospodárskeho priestoru, Nórskeho finančného mechanizmu a zo Štátneho rozpočtu SR.

"Karpatská nadácia pôsobí v regióne východného Slovenska 13 rokov a väčšinu svojej pozornosti venovala znevýhodneným komunitám a skupinám. Rozmanitosť spôsobenú prítomnosťou národnostných menšín, etnických skupín, rôznych kultúr a náboženstiev považujeme za jednu z devíz tohto regiónu", uviedla k projektu riaditeľka KN pre Slovensko Laura Dittel.

Projekt odštartujú štyri vzdelávacie moduly pre 20 zástupcov mimovládnych organizácií a ich strategických partnerov, ktoré budú zamerané na prípravu projektov a projektový manažment, komunikáciu a prezentačné zručnosti a základné ľudské práva a slobody. V závere projektu KN vyberie tri organizácie, s najlepším a najkvalitnejším projektovým zámerom, ktorý chcú vo svojej komunite riešiť. Týmto organizáciám KN ponúkne odbornú a technickú asistenciu pri spracovaní projektových dokumentácií pre získanie grantu z niektorého z európskych finančných mechanizmov. V prípade potreby nadácia zabezpečí ich spolufinancovanie.

Ďalšia aktivita projektu zahŕňa organizáciu troch debát za okrúhlym stolom vo vybraných komunitách Prešovského a Košického kraja. Na každom stretnutí sa zúčastní 20 kľúčových predstaviteľov miestnej samosprávy, podnikateľského sektora a mimovládnych organizácií. Diskusie budú zamerané na problematiku zvyšovania kvality vzťahov a života v multikultúrnych komunitách a ich zámerom je prispieť k riešeniu lokálnych problémov za účasti predstaviteľov všetkých sektorov. Zároveň prispejú k zmapovaniu partnerov pre spoluprácu na projektových zámeroch vybraných počas vzdelávacích modulov.

Následnou aktivitou projektu bude informačno – osvetové podujatie so sprievodným kultúrnym programom v Košiciach pre širokú verejnosť, ktorého úlohou bude umožniť prezentáciu činnosti a projektov mimovládnych organizácií a ich partnerov zameraných na zlepšovanie vzťahov a kvality života v komunitách východného Slovenska.   |   tlačiareň
 
pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Zdielať tento článok na Facebooku

 
(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovate¾ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: marek@box.sk tel. 0905 942 606